» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Krypton 800 - test myszki dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-12-01 15:28:08

A A A | Wejść na stronę 6400 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Cechy produktu
Sensor optyczny (PMW3330)
Przełączniki OMRON (20 mln kliknięć)
Rozdzielczość DPI od 400 do 10200
Maksymalna szybkość przetwarzania danych 8000 FPS
Maksymalna akceleracja 30 G
Maksymalna szybkość śledzenia 150 ips
Szybkość raportowania 1000 Hz
Liczba przycisków 10
Długość przewodu 185 cm
Wymiary produktu 125 x 67 x 38 mm
Oprogramowanie tak
Wymagania Systemowe Windows® XP/Vista/7/8/10

Sprawdźmy jak mysz Krypton 800 sprawdza się w praktyce. Już po kilku godzinach pracy z gryzoniem trzeba jednak przyznać, że sensor zapewnia bardzo dobry feeling, także przy wyższych rozdzielczościach. Za pomocą oprogramowania możemy płynnie zmieniać wartość co 50 DPI. Poza tym pod guzikiem do zmiany rozdzielczości możemy zapisać cztery wartości.

Genesis Krypton 800

Kiedy jesteśmy już przy oprogramowaniu to warto sobie powiedzieć, że ma ono kilka niedociągnięć. Zacznijmy jednak od tego, że daje nam dostęp do wszystkich przycisków, które możemy dowolnie skonfigurować. Do tego mamy także przyjazny w użytkowaniu edytor makr, profile DPI i konfigurację systemu podświetlenia PRISM. Co dziwne kiedy zmieniamy profil to zmieniają się tylko ustawienia przycisków, a rozdzielczości pozostają te same. To nieco uciążliwe.

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Urządzenie charakteryzuje się średnią wagą (86 gramów). Po podkładkach zarówno miękkich i twardych porusza się bez żadnego oporu. Pomimo, że jest  to urządzenie nie największe,  to nawet gracze o dużych dłoniach powinni bez problemu móc z niej wygodnie korzystać. Sprawdzi się ona w zasadzie w przypadku każdego chwytu, chociaż najwygodniej powinni mieć palm gripowcy. Przyciski główne stawiają bardzo lekki opór, tj. idealny, który nie pozwala nam wcisnąć guzika przypadkowo, ale także nie wymaga użycia zbyt dużej siły do aktywacji klawisza.

Genesis Krypton 800

Podświetlanie mamy LEDami w wersji RGB. Umieszczono je na boku gryzonia oraz w rolce i na grzbiecie (logo Genesis). Możemy wybierać różne tryby podświetlenia i kolory np. tęczę z losowo wybranymi kolorami. Rolka ma stałe podświetlenie. Ta pracuje ze średnim oporem i pozwala na dokładne scrollowanie przeglądanego materiału czy też zmianę broni w grze. Oczywiście spełnia ona także rolę dodatkowego przycisku. Za pomocą przycisku P, który znalazł się nad nią możemy zmieniać aktywny profil. O  tym, który profil jest obecnie aktywny poinformuje nas właśnie kolor rolki.

Genesis Krypton 800

Blisko przodu myszki na spodzie mamy dwie diody, które wskazują wybrany poziom czułości sensora optycznego (za pomocą kombinacji podświetlenia). Mamy dzięki temu cztery poziomy DPI. Wspomniane diody znajdują się zarówno z prawej jak i lewej strony Kryptona 800.

Po obu stronach myszy mamy przyciski boczne, bowiem jest ona symetryczna. Nie potrzeba dużo gimnastyki, żeby z nich skorzystać, chociaż ten umieszczony bardziej z tyłu mocno wystaje i może być użyty niekiedy niechcący.

W naszych testach wykazaliśmy, że myszka nie wykazuje interpolacji przy mniejszych wartościach DPI, ale 10200 jest już interpolowana. Predykcja, czyli przyciąganie kątowe, które jest niepożądane głównie podczas dynamicznych gier.

Genesis Krypton 800

Skoki wskaźnika mogą zdarzyć się myszkom głównie laserowym lub w przypadku źle dobranej podkładki. Sprawdziliśmy czy coś takiego ma tutaj miejsce w programie Paint i jak się okazuje niechciane skoki nie występują. Linie są zawsze gładkie, jak to ma miejsce przy 400 DPI. Wysokość na jaką musimy podnieść myszkę, żeby wskaźnik przestał reagować wynosi grubość jednej płyty CD. To wszystko potwierdza, że mamy do czynienia ze świetnym sensorem.

Krypton 800 naszym zdaniem gwarantuje bardzo dobrą kontrolę podczas gry. Jak wiecie sensor PMW3330 wypadł świetnie w testach syntetycznych, testy podczas normalnej gry to tylko potwierdzają. „Czucie” jest bardzo dobre – naszym zdaniem zauważalnie przyjemniejsze od tego, które zapewnia sensor 3310. Mysz idealnie nadaje się do zabawy w dynamicznych grach FPS.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...