» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Krypton 800 - test myszki dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-12-01 15:28:08

A A A | Wejść na stronę 4640 | Komentarzy 0

Genesis Krypton 800 - test myszki dla graczy

Firma Genesis rozszerza swoją ofertę naprawdę bardzo szybko. Pojawiają się w portfolio tego producenta nowe modele słuchawek, klawiatur, a także myszek komputerowych. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z najciekawszych modeli gryzoni, a dokładniej Krypton 800, który przeznaczony jest dla graczy, którzy oczekują największej wydajności, precyzji i niezawodności. Jeżeli jesteście ciekawi czy warto zapłacić za Kryptona 800 aż 180 złotych to zapraszamy Was do lektury, która zapewne rozwieje Wasze wątpliwości.

Pokaż specyfikację

Cechy produktu
Sensor optyczny (PMW3330)
Przełączniki OMRON (20 mln kliknięć)
Rozdzielczość DPI od 400 do 10200
Maksymalna szybkość przetwarzania danych 8000 FPS
Maksymalna akceleracja 30 G
Maksymalna szybkość śledzenia 150 ips
Szybkość raportowania 1000 Hz
Liczba przycisków 10
Długość przewodu 185 cm
Wymiary produktu 125 x 67 x 38 mm
Oprogramowanie tak
Wymagania Systemowe Windows® XP/Vista/7/8/10

Nowy gryzoń Genesis przyjechał do nas zapakowany w takie samo pudełko, jak większość myszy tego producenta. Kartonik o czarno-czerwonym kolorze pokazuje nam wygląd gryzonia, ujawnia jego najważniejsze cechy (zastosowanie sensora PMW 3330, dedykowane oprogramowanie i liczbę programowalnych przycisków). Na odwrocie znajdujemy nawet tabelkę ze specyfikacją techniczną, która rozwieje wątpliwości także tych bardziej dociekliwych klientów. W komplecie poza samym Krypton 800 znajdujemy skróconą instrukcję obsługi.

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Przy pierwszym kontakcie z myszą zauważamy, że to produkt symetryczny, dzięki czemu sprawdzi się wśród osób prawo i leworęcznych. Gryzoń ma podłużną budowę, a jego cały korpus utrzymany jest w ciemnej kolorystyce. Tym co wyróżnia się na tle reszty są: podświetlane logo na grzbiecie, dwa paski LED ukryte pod przeźroczystym plastikiem oraz gumowe wstawki na bocznych ściankach. Po każdej stronie mamy także po dwa boczne przyciski, które oferują przyjemny klik i odpowiednie wyprofilowanie. Wyczuwamy pod nimi pewien opór, ale nie zostało nam zdradzone jakie przełączniki wykorzystano do ich przygotowania. Za to wiemy, że dwa główne przyciski oparte są o przełączniki Omron, co ma zapewnić im świetną wytrzymałość. Zostały one delikatnie wyprofilowane, dzięki czemu świetnie układają się pod palcami.

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Trochę gorzej od reszty elementów wypada rolka, bowiem została ona osadzona w dosyć mało komfortowym miejscu. Pod nią mamy kolejne dwa przyciski, które pozwalają na zmianę profili i DPI gryzonia. Ten pierwszy guzik jest mocno wysunięty poza obudowę, przez co przeszkadza w kliku scrolla.

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Na spodzie umieszczono aż pięć ślizgaczy (przy krawędziach). W ogóle ta część Kryptona 800 prezentuje się świetnie, bowiem mamy tutaj powierzchnię o kształcie plastra miodu, która otacza umieszczony tam sensor optyczny PWM3300.

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Kiedy już jesteśmy przy głównym elemencie tej konstrukcji, to wyjaśnijmy sobie, że PWM3330 to nieznacznie okrojona wersja 3360, która różni się od wyższego modelu maksymalną prędkością oraz rozdzielczością. W teorii mówi się o wartości maksymalnej 7200 DPI, jednak w tym modelu producent podaje aż 10200 DPI. Oczywiście nasze testy pokazują, że taki rezultat był możliwy tylko i wyłącznie dzięki interpolacji.

 

Genesis Krypton 800

Genesis Krypton 800

Mysz łączy się z komputerem za pomocą kabla o długości 1,8 metra, który zakończono wtyczką USB. Posiada elegancki oplot i dobrze układa się na biurku.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...

 • Magia świąt - konkurs

  Magia świąt - konkurs

    W naszej redakcji już od kilku dni intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Postanowiliśmy pomóc Wam przejść przez ten...