» załóż konto» przypomnij hasło

Tanio i wygodnie?

Genesis HX60 – test słuchawek

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2016-06-17 18:27:02

A A A | Wejść na stronę 11568 | Komentarzy 2

Genesis HX60 – test słuchawek

Wysoka jakość dźwięku podczas rozgrywek w sieci to jeden z warunków, który musi zostać spełniony, żeby gracz czerpał radość z zabawy. Nie można uzyskać dobrych wyników, kiedy nie słyszy się zbliżającego rywala. Wytężanie słuchu podczas wirtualnych potyczek to nic miłego, w związku z tym warto wyposażyć się w odpowiedni zestaw słuchawkowy. My dzisiaj przyjrzymy się stosunkowo taniemu produktowi marki Genesis o oznaczeniu HX60. Czy produkt ten w cenie około 120 złotych jest w stanie spełnić wymagania prawdziwego gracza? Sprawdziliśmy to.

Pokaż specyfikację

Cechy produktu GX60
System audio Virtual 7.1
Komunikacja przewodowa
Złącze USB 2.0
Podświetlenie LED
Wbudowana karta dźwiękowa Tak
Wbudowany mikrofon Tak
Długość kabla 250 cm
Typ kabla oplot tekstylny
Regulacja głośności pilot

Nowe słuchawki Genesis HX60 zostały zapakowane w standardowe opakowanie, które nie specjalnie różni się od tych, które widzieliśmy w przypadku innych produktów tej firmy. Zostało ono utrzymane w czarno-czerwonej kolorystyce i oferuje opis najważniejszych funkcji oraz specyfikację słuchawek. Przez przeźroczyste okienko możemy zobaczyć sprzęt w realnych rozmiarach. W komplecie otrzymujemy dodatkowo skróconą instrukcją obsługi.

Po wyjęciu słuchawek z pudełka widzimy mamy wrażenie, że sprzęt ten kosztuje zdecydowanie więcej niż 120 złotych. Design jest całkiem atrakcyjny – kształty są nieregularne, a poza tym mamy tutaj czerwone podświetlenie, które dodaje całości dodatkowego smaczku. Model ten jest dobrze wykonany, a wszelkie jego elementy zostały odpowiednio spasowane. Użyto tutaj materiałów odpowiedniej jakości – pałąk zrobiony jest z plastiku, natomiast pozostałe elementy wykonano z tworzywa gumopodobnego.

Od wewnętrznej strony muszli mamy sporej wielkości poduszki obszyte materiałem skóropodobnym. Niestety nie jest on zbytnio wygodny, bowiem powoduje znaczącą potliwość naszych uszu. Z drugiej strony zapewniają one bardzo dobrą izolację i nie pozwalają na dochodzenie dźwięków z zewnątrz do naszych uszu. Od zewnętrznej strony mamy logo marki Genesis oraz czerwone podświetlenie. Od jednej z muszli odchodzi mikrofon, który jest niezbędnym akcesorium dla graczy.

Pałąk zastosowany w tym modelu jest wystarczająco elastyczny i od wewnętrznej strony został pokryty czterema poduszkami w czerwonym kolorze, które mają zapewnić komfort rozgrywki nawet przez wiele godzin.
Sprzęt podłączamy do komputera przy pomocy wtyczki USB. Znalazła się on na końcu 2,5 metrowego kabla w tekstylnym oplocie, który jest odpowiednio elastyczny. Na nim umieszczono także pilot sterowania, który pozwala nam na zmianę słuchanego utworu, wyłączenie podświetlenia muszli oraz wyciszenie mikrofonu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~robercik

  2016-06-21 00:26:08

  Te słuchawki wyglądają szczególnie podejrzanie - niemożliwe jest, by w cenie 119 zł. (skoro nie udaje się to w modelach kosztujących parę razy więcej) zrobić dobrze brzmiące słuchawki z kartą dźwiękową generująca dobrej jakości dźwięk 7.1
 • ~fil

  2016-06-21 01:22:08

  "Virtual 7.1", czyli dwa przetworniki plus bajer software - stąd podpięcie przez usb a nie przez 3 mini-jacki.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...