» załóż konto» przypomnij hasło

Narzędzie snajpera?

Genesis GX58 – test myszki dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-01-09 15:28:20

A A A | Wejść na stronę 8769 | Komentarzy 0

Genesis GX58 – test myszki dla graczy

Rozgrywki sieciowe to bardzo popularna forma zabawy wśród dzieci i młodzieży. Teraz zabawa na wirtualnej planszy wymaga od nas nie tylko bardzo szybkiego działania, dobrego planowania, ale także wysokiej precyzji. Do tego niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Firma Genesis niedawno wprowadziła do swojej oferty nowy model myszki dla graczy o oznaczeniu GX58. To gryzoń budżetowy, który ma zadowolić osoby, które szukają sprzętu poniżej 100 złotych. Czy warto po niego sięgnąć? Sprawdziliśmy to.

Pokaż specyfikację

Cechy produktu
Sensor optyczny Avago 3050L
Maksymalna czułość 4000 DPI
Maksymalna szybkość przetwarzania danych 8500 FPS
Maksymalna akceleracja 30 G
Maksymalna szybkość śledzenia 83 ips
Szybkość raportowania 1000 Hz
Ilość przycisków 8
Długość przewodu 2 m
Waga 112 – 145 g
Metalowe ciężarki 3x 11 g
Wymiary 128 x 88 x 38 mm
Oprogramowanie tak
Wymagania systemowe Windows® XP/Vista/7/8/10

Nowa myszka Genesis przyjechała do nas zapakowana w czarno-czerwone pudełko, które jest typowe dla produktów tej marki. Znajdziemy na nim sporo informacji odnośnie kupowanego produktu. W komplecie umieszczono instrukcję obsługi, ślizgacze oraz gryzonia. Producent wspomina na załączonych materiałach, że GX58 to nowy produkt dedykowany jest entuzjastom FPS. To dzięki przygotowanemu tutaj przyciskowi snajperskiemu, który pozwala szybko obniżyć DPI i oddać dokładny strzał. Taka funkcja powinna przydać się np. w grze Counter-Strike: Global Offensive, gdzie potrzebna jest precyzja, a w niej może przeszkadzać zbyt wysokie DPI. Jego zmiana przed oddaniem strzału może kosztować nas zbyt dużo czasu, więc Genesis znalazł na to receptę w postaci GX58.

Genesis GX58

Genesis GX58

Oczywiście testowany przez nas gryzoń posiada także możliwość normalnej zmiany czułości. Oferuje on pięć poziomów DPI, a najwyższy wynosi 4000. O tym jaki obecnie poziom mamy aktywny informuje nas podświetlenie LED.

Genesis GX58

Myszka została wykonana z matowego materiału w czarnym kolorze. Jest ona wyprofilowana dla osób praworęcznych. W sumie mamy na pokładzie aż dziewięć przycisków. Wymiary gryzonia 128 x 88 x 38 mm. To oznacza, że ma dosyć spore gabaryty. Dzięki temu powinna być dobrze dopasowana do osób, które preferują chwyt palm grip, czyli pełną dłonią. Na górze mamy dwa przyciski główne, rolkę, dwa przyciski do zmiany DPI, podświetlany wskaźnik DPI i logo producenta.

Genesis GX58

Genesis GX58

Z lewej strony widzimy trzy dodatkowe przyciski: dwa standardowe (dalej i wstecz), a trzeci to przycisk snajperski, po którego naciśnięciu i przytrzymaniu DPI zmienia się na poziom 800. Z drugiej strony mamy ładnie wyprofilowaną zatoczkę dla naszych palców.

Genesis GX58

Genesis GX58

Producent zastosował pod obudową zmodyfikowany sensor Avago 3050L, który ma zagwarantować wyższą szybkość śledzenia, maksymalną akcelerację i wydajniejsze przetwarzanie danych. Na spodzie widzimy także trzy ślizgacze wykonane z teflonu (zapasowy komplet znalazł się w zestawie). Pod klapką mamy trzy ciężarki, dzięki którym możemy dostosować wagę sprzętu do naszych preferencji.

Genesis GX58

Genesis GX58

Gryzonia GX58 podłączamy do komputera za pomocą wtyczki USB (pozłacane styki), która znalazła się na końcu kabla o długości 2 metrów.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...