» załóż konto» przypomnij hasło

Idealny stosunek ceny do jakości?

Gamdias Zeus P1 – recenzja myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-01-11 13:40:06

A A A | Wejść na stronę 15051 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Parametry techniczne
Kod producenta ZEUS P1
Technologia myszy Optyczna
Rozdzielczość - DPI 12000 DPI
Liczba przycisków 8
Interfejsy USB 2.0
Komunikacja Przewodowa
Rodzaj zasilania USB
Długość przewodu 1.8 m
Kolor główny Czarny
Kolor podświetlenia RGB
Waga 125 g

Mysz Zeus P1 jest gotowa do pracy od razu po podłączeniu jej do komputera (plug and play). Jeżeli jednak chcemy wykorzystać wszystkie jej funkcje to warto zainstalować oprogramowanie Hera, które dostępne jest na stronie producenta. W nim będziemy mogli skonfigurować urządzenie, nagrać makra, stworzyć profile itd.

GAMDIAS Zeus P1 RGB

W pierwszej zakładce możemy przypisać dane funkcje do wybranych klawiszy. Nie da się tylko zmienić lewego przycisku. Dalej mamy makra, które zostały niesamowicie rozbudowane. Dawno nie widzieliśmy takich liczby opcji związanych z makrami. W menu „kontrola myszy” znajdujemy ustawienia czułości, prędkość przewijania rolki, prędkość podwójnego kliknięcia, zmianę DPI od 1600 do 12000 (sześć dostępnych poziomów) i częstotliwość odświeżania od 125 do 1000 Hz.

GAMDIAS Zeus P1 RGB

GAMDIAS Zeus P1 RGB

Oczywiście bardzo rozbudowane jest menu z podświetleniem, gdzie mamy dostępnych wiele trybów, możliwość zmiany kolorów, jasność itd. Opcji konfiguracji jest niesamowicie dużo, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

GAMDIAS Zeus P1 RGB

GAMDIAS Zeus P1 RGB

GAMDIAS Zeus P1 RGB

W kolejnej zakładce możemy przypisać nawet dźwięki do poszczególnych przycisków czy też rolki. Można także tutaj skonfigurować timer. Dosyć nietypowe funkcje, ale od przybytku głowa nie boli, więc oceniamy je pozytywnie.

 

GAMDIAS Zeus P1 RGB

GAMDIAS Zeus P1 RGB

Jak już wspomnieliśmy na poprzedniej stronie Zeus P1 stworzona jest dla osób praworęcznych. Po bokach ma delikatne wgłębienia, gdzie możemy ułożyć nasze palce. Wszelkie przyciski rozmieszczone są prawidłowo, dzięki czemu nie powinniśmy naciskać żadnych przycisków przypadkowo. Urządzenie z uwagi na swoje pokaźne rozmiary sprawdzi się przede wszystkim wśród osób o większych dłoniach. Poza tym naszym zdaniem ergonomia stoi tutaj na naprawdę wysokim poziomie.

GAMDIAS Zeus P1 RGB

Dobrze sprawują się główne przyciski z przełącznikami Huano, które pozwalają nam na szybkie oddanie strzału. Zapewniają one wysoki skok i dosyć głośny klik, ale najważniejsze, że nie przycinają się i pracują płynnie.

GAMDIAS Zeus P1 RGB

Na spodzie mamy trzy teflonowe ślizgacze, które zapewniają nam, że mysz porusza się płynnie po różnych powierzchniach. Nie mieliśmy żadnych problemów z podkładkami materiałowymi czy też blatem stołu/biurka. Również bardzo zadowoleni jesteśmy z czujnika optycznego Pixart PMW3336 (odpowiednik PMW3360), o którym wspomnieliśmy na poprzedniej stronie.

 

GAMDIAS Zeus P1 RGB

Sprawdziliśmy, jak sprawdza się on w praktyce i jest rzeczywiście bardzo dobrze. Podczas testów raportowania USB wynosiło ono 990-1000 Hz, czyli tak jak oczekiwaliśmy. Nie występuje tutaj przyciągnie kątowe (predykcja) nawet w najmniejszym stopniu. Podobnie jest z interpolacją, która nie jest widoczna nawet przy maksymalnej rozdzielczości 12000 DPI. Drgania wskaźnika objawiają się dopiero przy rozdzielczości wyższej niż 8000 DPI. Mysz cechuje się także małą wartością LOD, dzięki czemu gracze low sense powinni być zadowoleni. I na koniec testy akceleracji, której Zeus P1 absolutnie nie wykazuje – ani pozytywnej, ani negatywnej. W codziennym użytkowaniu mysz spisuje się doskonale. Pomimo, że jest skonstruowana pod kątem gier, to daje radę w zastosowaniach zawiązanych z pracą. Zadowoleni z niej będą głównie gracze, ponieważ to właśnie dla nich przygotowano multum funkcji, które opisaliśmy powyżej.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...