» załóż konto» przypomnij hasło

FSP CMT210 – test obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2017-11-08 14:15:20

A A A | Wejść na stronę 10618 | Komentarzy 0

FSP CMT210 – test obudowy

Firma FSP dostarczyła do naszej redakcji nowy model obudowy komputerowej midi tower, która jest przeznaczona dla osób o mniej zasobnym portfelu, które szukają modelu o cechach gamingowych. Nowość ma zapewnić wsparcie nośników SSD, wysokich coolerów CPU oraz chłodzenia wodnego. Nie będzie także problemu z najdłuższymi kartami graficznymi, a to wszystko w cenie trochę ponad 200 złotych. Jeżeli jesteście ciekawi czy warto zainwestować w model CMT210 i na przykład sprawić sobie taki prezent na zbliżające się święta to zapraszamy do lektury.


Obudowa FSP CMT210 to model mainstreamowy, który oferuje stylowy, metalowy wykonany z meshu panel frontowy, który ma zagwarantować naszemu komputerowi optymalny przepływ powietrza. Za nim możemy zamontować duży system chłodzenia wodnego.

Nowość przyjechała do nas w dużym, brązowym pudełku, na którym pokazano monochromatyczne zdjęcia urządzenia. Znajdziemy też tutaj wymienione najważniejsze cechy tej konstrukcji oraz specyfikację techniczną. Obudowa ma wymiary 460 x 200 x 432 mm i waży 4,67 kilograma. Została ona wykonana ze stali SECC o grubości 0.6 mm oraz plastiku.

FSP CMT210

Panel I/O oferuje dwa porty USB 3.0, jeden USB 2.0 oraz gniazda audio (wejście i wyjście). Umieszczono go na samej górze frontu, tuż obok niebieskiej diody LED, przycisków power i reset, które są z jego prawej strony. Poniżej widzimy logo producenta – marki FSP. Całość prezentuje się naprawdę bardzo nowocześnie i jest funkcjonalna. Warto dodać, że w środku umieszczono filtr przeciwkurzowy. On ma zapobiegać przedostawaniu się brudu z zewnątrz, który mogłyby zasysać wentylatory w konfiguracji 3x 120 mm lub 2x 140 mm.

FSP CMT210

Górny panel CMT210 został wykonany w całości z litej blachy. Nie mamy tutaj żadnych otworów montażowych na wentylatory czy też chłodnicę. Zabrakło także jakichkolwiek dodatkowych portów.

FSP CMT210

Tytułowy model stoi na czterech gumowych nóżkach. Na spodzie znalazł się jeden filtr przeciwkurzowy, który możemy łatwo wyjąć i wyczyścić. Jest on tuż pod zasilaczem, który właśnie montujemy na dole w przypadku tej obudowy FSP.

FSP CMT210

FSP CMT210

Z tyłu widzimy na samej górze preinstalowany wentylator wyciągowy o średnicy 120 mm. Pod nim mamy siedem slotów na karty rozszerzeń oraz miejsce na zasilacz w formacie ATX. Wspomniany wentylator, podobnie jak model z przodu podświetlany jest diodami LED.

FSP CMT210

Panel roboczy posiada lekko przyciemniane okno z pleksi, które pozwoli nam obserwować podzespoły zamontowane w środku. Z drugiej strony mamy panel wykonany z litej blachy, jednak podobnie jak ten drugi, jest on lekko wypukły, dzięki czemu mamy więcej miejsca na aranżację okablowania w środku.

FSP CMT210

FSP CMT210

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...