» załóż konto» przypomnij hasło

Jego projektantem Armanem Emamim...

Freecom Hard Drive Sq 2 TB – test dysku zewnętrznego

Autor: Michał Jankowski | Data: 2012-11-14 14:47:48

A A A | Wejść na stronę 35442 | Komentarzy 1

Freecom Hard Drive Sq 2 TB – test dysku zewnętrznego Firma Freecom dostarczyła nam w zeszłym miesiącu do testów zewnętrzny dysk twardy o pojemności 2 TB, który komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 3.0. Urządzenie powstało we współpracy z projektantem Armanem Emamim, dzięki czemu ma oferować nie tylko dobrą wydajność, ale również niepowtarzalny design. Według danych producenta dysk został zamknięty w aluminiowej obudowie i pozwala na przesyłanie plików z prędkością sięgającą 130 megabajtów na sekundę. Czy tak jest w rzeczywistości? Sprawdziliśmy to.

Dysk został zapakowany w dosyć duże, biało-szare pudełko ze zdjęciem urządzenia na froncie. Oprócz tego mamy tutaj informację o zastosowanym interfejsie, pojemności nośnika oraz możliwości podłączenia go do telewizora. Producent podkreśla także unikalny design i aluminiową obudowę.

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

W środku znajdziemy oprócz samego dysku, który został dobrze zabezpieczony folią ochronną również instrukcję obsługi, ładowarkę sieciową z dwoma adapterami (UK i EU) oraz kabel USB 3.0.

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

Na górze widzimy logo producenta „Freecom”. Na przedniej ściance znalazł się przycisk I/O. Natomiast na odwrocie mamy perforowaną powierzchnię, która ma sprawić, że dysk będzie lepiej „oddychał”. Oprócz tego gniazdo do podłączenia zasilania i kabla z USB 3.0.

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

Dysk na spodzie posiada liczne, drobne otwory, które mają udoskonalić jego wentylację oraz cztery gumowe nóżki, które powinny tłumić ewentualne drgania i uniemożliwiać przypadkowe przesuwanie się urządzenia po blacie stołu czy biurka.

Freecom Hard Drive Sq jest stosunkowo niewielki, jak na model z nośnikiem 3,5 cala. Jego wymiary to 160 x 160 x 30 mm, natomiast waga wynosi 860 gramów.

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

Jeśli mamy taką możliwość, możemy podłączyć urządzenie do telewizora i wykorzystać, jako dodatkową przestrzeń do przechowywania nagranych programów. Lista kompatybilnych telewizorów znajduje się na stronie producenta.

Freecom Hard Drive Sq 2 TB

Przycisk power jest podświetlany za pomocą białej diody LED, co ciekawie wygląda w ciemności.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • AndiMara

  2012-11-14 19:56:44

  Wydajność okey, ale ta cena o 100zł za wysoka. Jak patrze na sprzedaż na allegro dysków to wszyscy biorą najtańsze..

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Dziewiąte urodziny PCFoster.pl!

  Dziewiąte urodziny PCFoster.pl!

    Tak, już dziewięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Niech te Święta będą magiczne - konkurs

  Niech te Święta będą magiczne...

    Chociaż nie należymy do ekipy Świętego Mikołaja, to co roku robimy wszystko, aby rozdać wiele nagród dla naszych...

 • Wygraj obudowę i zasilacz Antec

  Wygraj obudowę i zasilacz Antec

  Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania jest sprzęt od firmy Antec. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy odpowiedzieć na proste...