» załóż konto» przypomnij hasło

Premierowe spojrzenie na nowego gryzonia

Fnatic Gear Clutch G1 – test myszki dla graczy

Autor: Michał Jankowski | Data: 2016-11-08 11:18:01

A A A | Wejść na stronę 11524 | Komentarzy 3

Fnatic Gear Clutch G1 – test myszki dla graczy

Wszystko wskazuje na to, że firma Fnatic Gear nie sprawiła zawodu swoim klientom wprowadzając przed kilkoma dniami na rynek swój nowy model myszki komputerowej, która otrzymała sensor optyczny Pixart 3310, przełączniki Omron o żywotności 10 milionów kliknięć oraz gumowe wykończenia na obudowie, które pozwalają na wielogodzinną komfortową rozgrywkę. Model ten dodatkowo jest zgodny ze specjalnym oprogramowanie producenta, gdzie możemy zarządzać jej ustawieniami, a w tym m.in. systemem oświetlenia LED. Jeżeli jesteście ciekawi jak Clutch G1 sprawuje się w praktyce i czy warto wydać na nią kwotę około 250 złotych to zapraszamy Was do lektury poniższego artykułu.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna
Procesor Holtek HT68FB560
Główne przełączniki OMRON
Czujnik ADNS 3310
Pamięć 256 kB
Rozdzielczość 5000 CPI
Klatek na sekundę 6500
Prędkość śledzenia 130 IPS
Przyspieszenie maksymalne 30 G
Raportowanie regulowane, do 1000Hz
Interfejs USB 2.0, pozłacana wtyczka
Wymiary i waga 126x68x40 mm, 90 g

Najnowsza myszka Fnatic Gear przyjechała do nas zapakowana w biały karton. Na jego froncie widzimy zdjęcie urządzenia, logo producenta oraz nazwę naszego gryzonia, czyli Clutch G1. Na odwrocie producent pokrótce opisuje swój sprzęt. Oczywiście podkreśla, że mamy do czynienia z modelem optycznym. Do tego znajdziemy tutaj opis przełączników i czujnika. W środku poza myszką znajdziemy także dokumentację, w której gryzoń jest opisany bardziej szczegółowo.

Clutch G1

Clutch G1

Clutch G1 została w całości pokryta materiałem gumopodobnym, dzięki czemu jest bardzo wygodna w dotyku i nie wyślizguje się nawet, kiedy nasza dłoń jest już spocona. Myszka z tyłu posiada zaokrąglony kształt, czyli taki sam jak u poprzednika. Po lewej stronie umieszczono programowalne przycisku, które są umieszczone w bardzo dobrym miejscu. Bez względu na wielkość dłoni powinniśmy mieć do nich swobodny dostęp. Bardziej z przodu, ale nadal na tym boku widzimy logo Fnatic Gear.

Clutch G1

Clutch G1

Natomiast prawy bok przeznaczony jest do oparcia palców i nie posiada żadnych dodatkowych przycisków. Również na jego przedniej części umieszczono napis „Clutch”. Przyciski główne wykorzystują przełączniki Omron D2FC-F-7N, które mają zapewnić żywotność na 10 milionów kliknięć. Pomiędzy nimi znalazł się podświetlany scroll z wyraźnymi nacięciami na swojej powierzchni, które mają zapewnić dobre czucie w trakcie okręcania go. Trochę nad nim znajdziemy kolejne dwa dodatkowe przyciski o okrągłym kształcie, które pozwalają nam przełączać się pomiędzy zapisanymi profilami.

Clutch G1

Clutch G1

Na spodzie widzimy czujnik optyczny, który ma zapewnić optymalną szybkość śledzenia i odpowiednie przyspieszenie. Jest to Pixart ADNS 3310, który wspiera czułość na poziomie od 50 do 5000 CPI. Poza nim widzimy tutaj numer seryjny urządzenia i teflonowe ślizgacze w narożnikach. Te mają zapewnić płynne poruszenie się myszki po najróżniejszych powierzchniach.

Clutch G1

Clutch G1

Myszkę podłączamy do komputera za pomocą pozłacanej wtyczki USB, która znalazł się na końcu plecionego kabla. Kabel ma dwa metry, co w zupełności wystarczy. Warto podkreślić, że Fnatic Gear oferuje specjalną opcję redukcji drgań, co zmniejsza poczucie pewnego oporu, który generuje przewód.

Clutch G1

Od razu po podłączeniu urządzenia do komputera zobaczymy podświetlenie rolki oraz z lewej strony wskaźnika aktywnego w danej chwili profilu.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • JegoMosc

  2016-11-15 16:03:07

  Odkąd kupiłem CM Storm Mizar to zakochałem się w tej prostocie i tym niskim profilu myszy. Polecam wszystkim, tym bardziej, że ta mysz nie jest jakaś uber droga. Fikuśne roccaty po 350zł nie są warte swojej ceny.
 • LukiT

  2016-11-15 16:13:31

  myszka nie musi być super nowoczesna z kosmiczną technologią, aby się sprzedawała, wystarczy logo ulubionej drużyny cs'a
 • Sroka

  2016-11-15 18:26:07

  Ci zawodowi gracze korzystają z najprostszych mysz a ci z zacisza domowego rozdymane GAJMINGOWE MYSZU z p*erdylionem przycisków, tysiącem programowalnych mak, podświetlaniem zdolnym oślepić kierowcę tira.

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...