» załóż konto» przypomnij hasło

FiiO F3 – recenzja słuchawek

Autor: Marek Tabernacki | Data: 2018-02-07 23:43:13

A A A | Wejść na stronę 11732 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja FiiO F3
przetworniki dynamiczne 11 mm (membrany z grafenu)
pasmo przenoszenia 15 Hz – 20 kHz
czułość 98 dB/mW
impedancja 40?
średni pobór mocy 5 mW
wtyczka 3,5 mm (kątowa, CTIA)
kabel 120 cm
masa 19,6 g

Korzystanie na co dzień z słuchawek FiiO F3 jest bardzo komfortowe. Są one lekkie i wygodne, co zawdzięczamy ich kształtowi. Nie ma mowy o uciskaniu naszych uszu. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu tulejek nie odstają od uszu. Dzięki dodatkowym prowadnicą możemy sprawić, że będą jeszcze lepiej trzymały się uszu i nie wypadną nawet podczas bardziej dynamicznych czynności jak np. uprawianie sportów.

Fiio F3

Dobrze, że producent dorzucił do zestawu tipsy, bowiem są one dobrej jakości i zapewniają odpowiednią izolację. Dzięki nim hałas z zewnątrz będzie odpowiednio wyciszony i będziemy mogli spokojnie słuchać muzyki. Również na plus trzeba zaliczyć kabel, który dobrze się układa, ma wygodnie umieszczony pilot z wyczuwalnymi przyciskami i kątową wtyczkę 3,5 mm. Nie odnotowaliśmy także efektu mikrofonowego.

Fiio F3

Czas przejść do brzmienia, które wywarło na nas bardzo dobre wrażenie. Jest ono lekko rozrywkowe, a barwa dźwięku neutralna. Odbiorca może liczyć na odpowiednią dynamikę i szczegółowość. Możemy tutaj łatwo odnotować wzmocniony bas, który jednak nie dominuje i nie wychodzi przed szereg. Jest on dobrze kontrolowany. Są jednak momenty, kiedy potrafi mocniej uderzyć i zabrzmieć bardziej wyraziście.

Pasmo średnie również brzmi ciepło i łagodnie, a co najważniejsze zapewnia sporą szczegółowość. Nie będziemy mieli problemu z wyróżnieniem pracy gitar czy perkusji. Brzmią one naprawdę bardzo dobrze, neutralnie i oferują liczne detale. Średnica jest raczej bliska. Górne pasma zmieniają się wraz z wygrzewaniem słuchawek FiiO F3. Od szumiących i niekontrolowanych po zdecydowanie mniej szeleszczące. Soprany nie są jednak do końca czyste i klarowne, co jednak ważne nie przyciemniają innych pasm.

Fiio F3

Nie mamy większych zastrzeżeń odnośnie sceny, która jest szeroka, a separacja instrumentów prawidłowa. Większość miejsca zajmuje na scenie bas. Opcja stereo jest odpowiednio uwidoczniona. Dźwięk jest bliski odbiory, a instrumenty ustawiane są przed nim lub lekko za jego głową.

Fiio F3 są uniwersalnymi słuchawkami, które brzmią bardzo efektownie. Sprawdzą się wśród osób, które słuchają różnych gatunków muzyki, za sprawą swojej muzykalności i bardziej klarownemu brzmieniu. Sprawdzają się one przy korzystaniu z najróżniejszych źródeł, jednak kiedy wykorzystamy do nich sprzęt wyższej klasy to możemy oczekiwać lepszej rozdzielczości.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...