» załóż konto» przypomnij hasło

Nowoczesna stylistyka z nutką klasyki

Enermax iVektor – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-11-21 15:49:48

A A A | Wejść na stronę 41241 | Komentarzy 2

Enermax iVektor – recenzja obudowy Wyścig na rynku obudów komputerowych nieprzerwanie trwa. Obecnie możemy znaleźć coraz więcej interesujących produktów w konkurencyjnych cenach. Niestety również dużo jest tzw. odgrzewanych kotletów, które nie wprowadzają za grosz powiewu świeżości. Niedawno do naszej redakcji przyjechała obudowa iVektor, która ma być kompromisem pomiędzy dobrą jakością wykonania, a przystępną ceną. Czy rzeczywiście urządzenie to okaże się złotym środkiem? Przekonajcie się.

W zestawie oprócz samej obudowy umieszczono także liczne szyny do dysków twardych, śruby montażowe, instrukcję obsługi, speaker oraz opaski zaciskowe w czarnym kolorze.

Enermax iVektor jest przedstawiana, jako kompaktowa obudowa ATX przystosowana do najnowszych trendów panujących na rynku chłodzenia i pamięci masowych. Przygotowana została zarówno dla tych osób, które szukają prostych konstrukcji, jak i dla tych którzy posiadają wydajne komponenty. Urządzenie ma wymiary 495 x 234 x 508 mm, waży 6,1 kilograma i jest sprzedawana w trzech wersjach kolorystycznych (białej, czarnej i czerwonej). Została ona wykonana z połączenia materiałów sztucznych, ze stalą SECC.

Enermax iVektor

Enermax iVektor

Na górnym panelu, blisko przedniej krawędzi zastosowano panel I/O, który oferuje regulator prędkości obrotowej dla dwóch wentylatorów w trzech zakresach (niskie/średnie/wysokie), przyciski power i reset oraz diody LED. Nie zabrakło oczywiście dwóch portów USB 3.0, dwóch USB 2.0 oraz gniazda słuchawkowego i mikrofonowego.

Enermax iVektor

Z przodu mamy od góry miejsce dla trzech napędów zewnętrznych 5,25 cala a pod nimi perforowaną powierzchnię o bardzo ciekawym kształcie. Za nią można umieścić dwa wentylatory 120 mm. Oprócz tego na dole umieszczono logo Enermaxa.

Enermax iVektor

Enermax iVektor

Oba boczne panele są wypukłe na wysokość około 10 mm, co zwiększa ilość wolnej przestrzeni dla dużych coolerów CPU i pozwala łatwiej zarządzać okablowaniem. Oprócz tego z tyłu widzimy plastikowy uchwyt, który ułatwia otwieranie paneli bocznych.

Enermax iVektor

Tył jest standardowy. iVektor oferuje na dole miejsce na zasilacz, a nad nim siedem slotów na karty rozszerzeń. Powyżej przygotowano dwa, szerokie otwory na wężyki chłodzenia wodnego z gumowymi przelotami oraz wentylator wyciągowy umieszczony za metalowym grillem.

Enermax iVektor

Na spodzie zamontowano cztery pokaźnej wielości nóżki z gumowymi stópkami (są przykręcone śrubami), które zapewniają redukcję przenoszonych drgań oraz stabilne spoczywanie obudowy na biurku. Widzimy tutaj także wymienne filtry przeciwkurzowe pod zasilaczem i opcjonalnym wentylatorem obok niego.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Warwyko76

  2013-11-25 10:40:54

  bardzo ciekawa obudowa w przystępnej cenie, dla mnie ta blacha cienka to plus - jest lekka na lan party do przenoszenia
 • ~marian

  2014-02-08 03:56:09

  Obudowa, delikatnie mówiąc, zła. Bardzo cienkie blachy. Ja wiem, że niektórzy zabierają ją codziennie na spacer, chodzą z nią do zoo i na naukę jazdy konnej, ale większość ludzi jest normalna i zostawiają ją w domu. Boki to już dramat, puszki po napojach mają grubszą. Druga rzecz - spasowanie. Boki nie dolegają idealnie, niby tylko ok 1mm luzu miejscami, ale wygląda to jakby projektantem była ta sama norma, co ustalała tolerancję montażową dla części do T-34. Słabe malowanie (mowa o śledziach), dwa razy pokręcisz śrubką i farba zdrapana. Nie jest to obudowa z górnej półki, ale za te 300zł mogliby coś sensownego dorzucić - może wentylatorów trochę więcej? Skoro o wentylatorach mowa - blacha w górnej części (gdzie mocuje się 2x120 albo chłodnicę) wygina się bardziej niż Król Julian. Bałem się, że zaraz mnie to pęknie. Chyba jeż nosiący balona na plecach był spokojniejszy. Nieprzemyślany sposób wyjmowania środkowego koszyka na dyski, śruby umieszczone w takim miejscu, że śrubokręt nie sięgnie. Z plusów - ładnie wygląda, sprytny sposób mocowania zaślepek napędów 5.25., dobre miejsce na zasilacz (bez przedłużej 4-pin i często 24-pin nie podchodzić). Tyle.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...