» załóż konto» przypomnij hasło

Jumbo Tower, co to jest?

Enermax Fulmo GT – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-06-18 22:12:33

A A A | Wejść na stronę 91239 | Komentarzy 13


Przystępujemy do najważniejszej czynności, jaka jest związana z nową obudową komputerową, czyli do zamontowania poszczególnych podzespołów w środku Enermax Fulmo GT.

Zaczynamy od przykręcenia płyty głównej. Z tym zadaniem nie ma żadnego problemu – umieszczamy ją na kołkach dystansowych i dokręcamy za pomocą odpowiednich śrubek z zestawu (są odpowiednio oznaczone). Przypomnijmy, że model ten wspiera płyty główne w standardzie HPTX oraz oczywiście częściej spotykane XL-ATX, E-ATX, ATX i Micro ATX.

Enermax Fulmo GT

Za sprawą odpowiednio wycięcia w tacy płyty głównej możemy zamontować chłodzenie na procesorze w momencie, kiedy już wszystkie komponenty będą zamontowane. Jednak z uwagi na wygodę nie polecamy takie rozwiązania. Mimo wszystko instalacja cooler CPU najłatwiejsza jest jeszcze przed włożeniem płyty głównej do środka.

Enermax Fulmo GT

Na dole montujemy zasilacz i przykręcamy go od zewnętrznej strony za pomocą śrubek z zestawu. Może on być ustawiony wentylatorem w dół lub w górę, ponieważ producent przygotował specjalną podstawkę, a po nią filtr przeciwpyłowy. Na dole mamy bardzo dużo wolnego miejsca, dzięki czemu zmieścimy nawet najdłuższe jednostki.

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Dyski twarde umieszczamy w kieszeniach, które następnie wsuwamy do klatki z przodu obudowy. Zostały one wyposażone w gumowe nasadki, które mają za zadanie tłumić drgania wywoływane pracą HDD. Dyski należy przykręcić od spodu za pomocą czterech śrubek.

Enermax Fulmo GT

W przypadku instalacji napędów optycznych w zatokach 5,25 cala sytuacja wygląda trochę gorzej, ponieważ w przypadku montażu więcej niż jednego urządzenia jesteśmy zmuszeni do zdjęcia panelu frontowego. Jest to niezbędne w celu usunięcia metalowej zaślepki.

Enermax Fulmo GT

Na koniec pozostaje nam odpowiednie ułożenie kabli i schowanie ich z tyłu obudowy. Za sprawą licznych otworów i przelotów zadanie to należy do bardzo prostych.Platforma powyżej prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • wikingowiec

  2012-06-19 09:49:28

  Świetna obudowa, tak samo udana jak model Midi. Chciałbym ją mieć
 • t.luk

  2012-06-19 11:09:03

  Kolejna rewizja Xigmatek Elysium? ;) Spx, grunt że to solidna konstrukcja :) Dzięki za normalną reckę bo ostatnio niektóre serwisy mają tendencję do robienia recenzji na podstawie zdjęć od producenta (np. jeden serwis na "P" ostatnio recenzował tak dwie obudowy z rzędu).

  P.S. Nie ma czegoś takiego jak "filtr przeciwpyłowy" ;) Zachęcam do Googlowania: "Filtry przeciwkurzowe w obudowach komputerowych – mity i fakty" ;)
 • Francus

  2012-06-19 13:39:20

  @up, a czy fotki od producenta przedstawiają coś innego?:
 • Mesmerize

  2012-06-19 14:01:28

  @up, przedstawiają to samo. Problem w tym, że w takim przypadku recenzenci nigdy ich nie widzieli.
 • Mesmerize

  2012-06-19 14:16:59

  edit:
  Problem w tym, że w takim przypadku recenzenci nigdy opisywanego przez siebie sprzętu nie widzieli.
 • Francus

  2012-06-19 14:30:22

  Jak to nie widzieli? Przecież fotki nie mogą świadczyć o tym czy widziano sprzęt czy nie. Taką dużą budę trudno się foci, żeby wyglądała katalogowo, więc korzysta się z gotowych fotek... Czyż nie tak?
 • t.luk

  2012-06-19 15:47:20

  @ Francus
  Każda licząca się z użytkownikami redakcja zrobiłaby fotki nawet zwykłą cyfrówkę (sam tak czasem robię - zależnie od testów). To nie tylko potwierdza, że redakcja miała na testach ten sprzęt ale wręcz potwierdza wiarygodność całego serwisu. Jeśli widzę gdzieś tylko i wyłącznie fotki od producenta a redakcja nie zrobiła choćby zdjęcia swojej platformy złożonej w obudowie to jest to co najmniej mocno podejrzane...
 • Francus

  2012-06-19 16:13:57

  Masz rację. Przejrzałem znane mi portale na "P" i rzeczywiscie jeden testował ost. dwa modele Full Tower i fotki pożyczył od producenta :)
 • t.luk

  2012-06-20 07:36:26

  "Pożyczyli" to lekko powiedziane...Nawet słowem nie raczyli przeprosić użytkowników za to, że nie mieli czasu na wykonanie własnych fotek albo co i jeszcze bezczelnie ponanosili znaki swoje wodne co by nikt nie mógł skopiować ;/
 • mw_1975

  2012-06-20 17:27:56

  Aż szkoda mówić ile będzie kosztowało "wypełnienie" jej odpowiednio wysokiej klasy elementami.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 13


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...