» załóż konto» przypomnij hasło

Jumbo Tower, co to jest?

Enermax Fulmo GT – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2012-06-18 22:12:33

A A A | Wejść na stronę 91265 | Komentarzy 13


Aby dostać się do środka Enermax Fulmo GT wystarczy odkręcić palcami dwie szybko śrubki z bocznego panelu. Jak już wspomniano, na lewej ściance znalazły się dwa wentylatory 180 mm, do których możemy dołożyć kolejne dwa śmigła o takiej samej średnicy.

Enermax Fulmo GT

Wnętrze obudowy prezentuje się bardzo okazale i sprawia wrażenie, że zmieścimy tam po prostu wszystko! Na wprost znajduje się taca płyty głównej, w której wykonano duży otwór na backplate, który umożliwia montaż coolera CPU (o maksymalnej wysokości 190 mm), bez demontażu innych komponentów. Oprócz niego mamy pozostałe 12 otworów do układania kabli w obudowie. Wszystkie zostały przykryte gumowymi przelotami. W górnej części tacy zainstalowano niewielkie płytki drukowane, które umożliwiają podłączenie wentylatorów (podświetlenie wtyczką 2-pin oraz zasilanie wtyczką 3-pin). Wcześniej należy podłączyć do nich górny panel obudowy, co umożliwi sterowanie podświetleniem i prędkością obrotową wentylatorów.

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Na dole znajduje się miejsce na zasilacz, który dodatkowo (lub wyłącznie) możemy przymocować za pomocą paska na rzep. Takie rozwiązanie sprawia, że prawie wszystkie podzespoły komputera zamontujemy w Enermax Fulmo GT bez użycia śrubokrętu.

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Z przodu od góry znalazły się cztery kieszenie zewnętrzne na napędy optyczne o rozmiarze 5,25 cala. Poniżej mamy możliwość zamontowania aż dziesięciu dysków twardych lub nośników SSD.

Enermax Fulmo GT

Warto wspomnieć także o preinstalowanych kołkach dystansowych od płyty głównej.

Enermax Fulmo GT

Na górze obudowy znajduje się zainstalowany wentylator o średnicy 230 mm. Można zainstalować obok jeszcze jedno śmigło o takim rozmiarze.

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Enermax Fulmo GT

Z tyłu widzimy, że wiązkę kabli, które wychodzą z panelu frontowego. Oprócz tego mamy tutaj przylepce na rzep, żeby prowadzić przewody bliżej tacy płyty głównej.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • wikingowiec

  2012-06-19 09:49:28

  Świetna obudowa, tak samo udana jak model Midi. Chciałbym ją mieć
 • t.luk

  2012-06-19 11:09:03

  Kolejna rewizja Xigmatek Elysium? ;) Spx, grunt że to solidna konstrukcja :) Dzięki za normalną reckę bo ostatnio niektóre serwisy mają tendencję do robienia recenzji na podstawie zdjęć od producenta (np. jeden serwis na "P" ostatnio recenzował tak dwie obudowy z rzędu).

  P.S. Nie ma czegoś takiego jak "filtr przeciwpyłowy" ;) Zachęcam do Googlowania: "Filtry przeciwkurzowe w obudowach komputerowych – mity i fakty" ;)
 • Francus

  2012-06-19 13:39:20

  @up, a czy fotki od producenta przedstawiają coś innego?:
 • Mesmerize

  2012-06-19 14:01:28

  @up, przedstawiają to samo. Problem w tym, że w takim przypadku recenzenci nigdy ich nie widzieli.
 • Mesmerize

  2012-06-19 14:16:59

  edit:
  Problem w tym, że w takim przypadku recenzenci nigdy opisywanego przez siebie sprzętu nie widzieli.
 • Francus

  2012-06-19 14:30:22

  Jak to nie widzieli? Przecież fotki nie mogą świadczyć o tym czy widziano sprzęt czy nie. Taką dużą budę trudno się foci, żeby wyglądała katalogowo, więc korzysta się z gotowych fotek... Czyż nie tak?
 • t.luk

  2012-06-19 15:47:20

  @ Francus
  Każda licząca się z użytkownikami redakcja zrobiłaby fotki nawet zwykłą cyfrówkę (sam tak czasem robię - zależnie od testów). To nie tylko potwierdza, że redakcja miała na testach ten sprzęt ale wręcz potwierdza wiarygodność całego serwisu. Jeśli widzę gdzieś tylko i wyłącznie fotki od producenta a redakcja nie zrobiła choćby zdjęcia swojej platformy złożonej w obudowie to jest to co najmniej mocno podejrzane...
 • Francus

  2012-06-19 16:13:57

  Masz rację. Przejrzałem znane mi portale na "P" i rzeczywiscie jeden testował ost. dwa modele Full Tower i fotki pożyczył od producenta :)
 • t.luk

  2012-06-20 07:36:26

  "Pożyczyli" to lekko powiedziane...Nawet słowem nie raczyli przeprosić użytkowników za to, że nie mieli czasu na wykonanie własnych fotek albo co i jeszcze bezczelnie ponanosili znaki swoje wodne co by nikt nie mógł skopiować ;/
 • mw_1975

  2012-06-20 17:27:56

  Aż szkoda mówić ile będzie kosztowało "wypełnienie" jej odpowiednio wysokiej klasy elementami.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 13


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...