» załóż konto» przypomnij hasło

Dream Machines DM3 mini – test myszki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-02-28 04:05:36

A A A | Wejść na stronę 8514 | Komentarzy 0

Dream Machines DM3 mini – test myszki

Na rynku gryzoni w ostatnim czasie dominują głównie urządzenia dla graczy, które wyposażone są w liczne przyciski i kolorowe diody LED. Na szczęście co jakiś czas pojawi się w sklepie urządzenie, które zaprzecza tym trendom, jak np. DM3 mini. Myszka z Polski to bardzo ciekawy wybór dla graczy FPS, ponieważ oferuje dokładny sensor i nie najwyższą wagę. Jeżeli więc jesteście miłośnikami dynamicznych strzelanek, a nie chcecie wydawać dodatkowych pieniędzy na mało potrzebne funkcje i opcje, to DM3 mini powinna Was zainteresować. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja techniczna DM3 mini
Typ myszki optyczna
Sensor Pixart PMW3360
Rozdzielczość pracy od 400 do 12000 DPI
Liczba programowalnych przycisków 4
Szybkość raportowania 500/1000 Hz
Ciężarki nie
Komunikacja przewodowa, USB
Podświetlenie tak
Wymiary 118 x 64 x 37 mm
Waga 77 gramów

Nowa myszka Dream Machines przyjechała do nas zapakowana w niewielkie, białe pudełko, które znamy już z poprzednich urządzeń tej firmy. Znajdujemy na nim zdjęcie urządzenia, a także dane techniczne. W środku poza gryzoniem producent daje nam także skróconą instrukcję obsługi oraz ślizgacze.

Dream Machines DM3 Mini

Dream Machines DM3 Mini

Myszka wygląda na pierwszy rzut oka na bardzo prostą konstrukcję. Jest w całości czarna i ma matowe wykończenie na grzbiecie oraz po bokach. Jedynym dodatkiem, który wyróżnia ją na tle konkurencji jest podświetlane logo Dream Machines. Iluminuje również rolka. Co ciekawe nie mamy tutaj licznych, dodatkowych przycisków czy innych elementów. Sprzęt ten nie jest duży, a wręcz dosyć mały i bardzo dobrze trzyma się w dłoni. Już teraz możemy Wam zdradzić, że śródręcze wygodnie opiera się o mysz, co zapewnia bardzo wysoki komfort pracy i zabawy.

Dream Machines DM3 Mini

Powiedzieliśmy, że mysz jest mała, ale co istotne przy tym jest bardzo lekka, bo waży zaledwie 77 gramów. To sprawia, że momentami wręcz możemy zapomnieć, że mamy ją pod dłonią. Sprawdzi się ona dla graczy prawo i leworęcznych, ponieważ jest ona symetryczna i nieznacznie wyprofilowana. Mamy tutaj tylko główne przyciski z przełącznikami OMRON i Huano, rolkę oraz przycisk do zmiany DPI. Rolka jest dosyć luźna i bardzo lekko się obraca. Jej klik jest wyraźny.

Dream Machines DM3 Mini

Na pokładzie znalazł się sensor optyczny PixArt 3360, który należy do jednych z najdokładniejszych na rynku. Oferuje on bardzo czułe ustawienia w zakresie od 400 do 12000 DPI. Próbkowanie jest na poziomie 500 i 1000 Hz. Więcej o jego pracy przeczytacie na kolejnej stronie.

Dream Machines DM3 Mini

Na spodzie widzimy także trzy teflonowe ślizgacze, które mają zaokrąglone krawędzie. Sprawiają one, że gryzoń nie ociera się o podkładkę. Ślizg jest gładki i równy, dzięki czemu możemy dobrze kontrolować pracę DM3 mini. W komplecie otrzymujemy dodatkowy komplet ślizgaczy.

Dream Machines DM3 Mini

Myszkę podłączamy do komputera za pomocą kabla, który jest wystarczająco długi (1,8 metra) i elastyczny. Niestety jest on dosyć cienki, co sprawia, że wydaje się dosyć mało wytrzymały (jest gumowany). Na jego końcu znajduje się filtr ferrytowy, a wtyczka USB jest pozłacana.

Dream Machines DM3 Mini

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...