» załóż konto» przypomnij hasło

Produkty Norton, jako przykłady.

Dla kogo antywirus, dla kogo pakiet zabezpieczeń?

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2012-05-15 21:49:21

A A A | Wejść na stronę 129494 | Komentarzy 0


Oprócz trzech popularnych pakietów bezpieczeństwa, firma Symantec wprowadziła na rynek swoje dwa nowe produkty przeznaczone dla tabletów i smartfonów w postaci Norton Tablet Security i Mobile Security. Pierwsza aplikacja oferuje analogiczne rozwiązania do tych, które przedstawiliśmy na poprzednich stronach z tą różnicą, że są one zoptymalizowane dla tabletów z systemem operacyjnym Android w wersji 2.x lub nowszym.

Norton Tablet Security

Norton Tablet Security

Dzięki temu oprogramowaniu będziemy mogli bezpiecznie korzystać z sieci www, sklepów internetowych oraz witryn banków online na naszych tabletach. Wszelkie niebezpieczne witryny będą blokowane, a nasza prywatność chronią w czasie korzystania z sieci Wi-Fi. Nie będzie również problemu ze zdalnym usunięciem naszych danych ze zgubionego lub skradzionego urządzenia. Oprócz tego istnieje możliwość zlokalizowania zguby, dzięki czemu szanse jej odzyskania zdecydowanie wzrosną.

Norton Tablet Security

Norton Tablet Security

Norton Tablet Security oczywiście automatycznie skanuje pobierane przez nas aplikacje oraz aktualizacje, dzięki czemu wiemy, że dane te są bezpieczne i nie uszkodzą urządzenia. Producent deklaruje, że jego oprogramowanie nie obciąża w znaczący sposób zasobów komputera.

Norton Tablet Security

Norton Tablet Security

Do najważniejszych funkcji Norton Tablet Security należą:

 • Zdalna lokalizacja urządzenia przez sieć WWW: przedstawia położenie zgubionego lub skradzionego urządzenia, co umożliwia jego znalezienie.
 • Zdalna blokada przez sieć WWW: pozwala na zablokowanie zgubionego lub skradzionego urządzenia typu „tablet”, co uniemożliwia niepowołanym osobom wyświetlanie prywatnych informacji lub generowanie wyższych rachunków telefonicznych.
 • Ochrona przed atakami typu „phishing” przez sieć WWW: blokowanie fałszywych witryn internetowych. Ochrona urządzenia oraz informacji osobistych podczas korzystania z sieci Wi-Fi bez obniżania wydajności lub zakłócania pracy.
 • Ochrona przed zagrożeniami pobieranymi z Internetu: automatycznie skanuje pod względem zagrożeń wszystkie pliki i aktualizacje aplikacji pobierane do urządzenia.
 • Usługa Norton Community Watch: zbiera informacje pochodzące od milionów użytkowników programów marki Norton w celu szybszego wykrywania nowych zagrożeń, identyfikowania bezpiecznych plików oraz oferowania lepszej i skuteczniejszej ochrony.
 • Usługa LiveUpdate™ z wykrywaniem stanu roamingu: co tydzień sprawdza dostępność aktualizacji w celu zapewnienia stałej ochrony. Aktualizacje są pobierane tylko wówczas, gdy użytkownik nie korzysta z roamingu, co pozwala uniknąć zbędnych opłat.
 • Ochrona przed zagrożeniami urządzeń typu „tablet”: wykrywa i usuwa zagrożenia dla telefonu komórkowego bez obniżania jego wydajności.

Norton Mobile Security posiada bardzo ciekawą funkcję Scream (krzyk). Pozwala ona na wysłanie do straconego telefonu wiadomości sms, która uruchomi alarm, co powinno pomóc w odzyskaniu urządzenia.

Norton Tablet SecurityNorton Tablet Security

Norton Tablet Security jest do nabycia w cenie sugerowanej przez producenta 139,99 PLN, natomiast Mobile Security kosztuje 109,90 PLN.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...