» załóż konto» przypomnij hasło

Cougar Immersa Pro – test słuchawek dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-11-13 18:35:35

A A A | Wejść na stronę 6516 | Komentarzy 0

Do słuchawek Cougar Immersa Pro mamy specjalne oprogramowanie o nazwie Cougar UIX System, które jest bardzo intuicyjne i przyjazne w użytkowaniu. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość bardzo przejrzystej regulacji wszelkich ustawień, a także zarządzanie podświetleniem (kolorami i efektami). Oczywiście nie zabrakło obsługi systemu dźwięku przestrzennego i zmiany equalizera.

Cougar Immersa Pro

Cougar Immersa Pro

Słuchawki podłączamy do komputera na dwa sposoby – za pomocą zewnętrznej karty dźwiękowej USB lub poprzez combo jack. Na tej pierwszej wrażenia z odsłuchu powinny być takie same u każdego z użytkowników, natomiast kiedy skorzystamy ze złącza audio to jakość będzie zależeć od posiadanej karty dźwiękowej w naszym komputerze.

Cougar Immersa Pro

Cougar Immersa Pro

W wersji Pro zastosowano 50 mm przetworniki (u poprzedników były 40 mm) neodymowe, które są bardzo przyzwoitej jakości. Rzeczywiście sprawują się one lepiej, niż u poprzedników. Pasma wysokie i basy są bardzo dobrze słyszalne, nie występują żadne zakłócenia, trzaski czy dudnienia. Wyczuwa się tutaj lekko podbite dolne i wysokie tony, kiedy średnica jest wycofana. To sprawia, że nie do końca nadadzą się one do słuchania muzyki. Grają one naprawdę czysto i to nawet przy znacząco zwiększonym poziomie głośności. Scena jest bardzo szeroka, a bas głęboki.

Cougar Immersa Pro

Cougar Immersa Pro

Słuchawki Immersa Pro najlepiej sprawdzają się w grach, czyli na tym polu, dla którego zostały stworzone. Świetny efekty robią na nas wszelkie wybuchy, wystrzały czy też inne odgłosy dochodzące z otoczenia. Bardzo dobrze dzięki temu gra się nam w tytułu pokroju Battlefield czy Call of Duty. Najważniejsze jest jednak to, że jesteśmy w stanie wręcz idealnie określić pozycję przeciwnika – kiedy ten zbliża się za naszymi plecami lub szeleści w krzakach obok nas. To sprawia, że trudniej jest nas zaskoczyć – rywal nie powinien nagle wybiec zza muru z bronią skierowaną w naszą stronę. Pozycjonowanie jest w przypadku stereo jest naszym zdaniem lepsze niż dla 7.1, kiedy jesteśmy posiadaczami dwóch głośników. Inaczej sytuacja wygląda, kiedy korzystamy z systemu audio 7.1, wtedy rzeczywiście może mieć to większy sens. Sterowanie pokrętłami na muszlach jest bardzo wygodne i nie sprawia, żadnego kłopotu.

Cougar Immersa Pro

Nie mogliśmy ominąć testów mikrofonu, który przymocowany jest do konstrukcji Immersa Pro na stałe. Jest on chowany do lewego nausznika i bardzo elastyczny, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem go do naszych ust. Jakość tego urządzenia jest dobra – bez problemu porozumiemy się przez TeamSpeaka lub Skype. Nagrania nie są może krystalicznie czyste, ale w zupełności wystarczające. Mikrofon możemy wyłączyć lewym pokrętłem – wtedy ten zapali się na czerwono.

Cougar Immersa Pro

Jak już pisaliśmy na poprzedniej stronie ergonomia stoi na bardzo wysokim poziomie. Sprzęt ten automatycznie dostosowuje się do rozmiaru naszej głowy. System ten znamy już z modeli innych firm jak np. Steelseries. Mechanizm ten ma jednak dobre wady – przede wszystkim nie jest idealny dla osób o dużej głowie. Gąbka znajdują się tuż pod pałąkiem jest miła w dotyku i niweluje nacisk Immersa Pro na naszą czaszkę. Jeszcze lepiej wypadają nauszniki, z których korzysta się komfortowo, bowiem są miękkie i dopasowane. Nie uwierają one naszej głowy i nie sprawiają, że pocą się uszy, jak to ma często miejsce w sprzęcie tego typu.

Słuchawki świetnie tłumią odgłosy otoczenia – kiedy założymy je na głowę od razu poczujemy, że trafiliśmy do wirtualnego świata.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...