» załóż konto» przypomnij hasło

Cougar Immersa Pro – test słuchawek dla graczy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-11-13 18:35:35

A A A | Wejść na stronę 6615 | Komentarzy 0

Cougar Immersa Pro – test słuchawek dla graczy

Tytułowy sprzęt, to nic innego jak kompletny zestaw słuchawkowy, który przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy. Oferuje on przestrzenny dźwięk w systemie 7.1, co ma pozwolić nam poczuć się jak na polu bity i usłyszeć każdego przeciwnika. Producent zastosował tutaj przetworniki o średnicy 50 mm, które mają pozwolić uzyskać przewagę nad wrogiem. Warto podkreślić, że jest to rozwinięta wersja testowanych jakiś czas temu słuchawek Immersa. Czy firma z logiem groźnego kota poczyniła znaczące zmiany? Na pierwszy rzut oka trudno ocenić, ale przyjrzyjmy się bliżej…

Słuchawki Cougar Immersa Pro przyjechały do nas zapakowane w bardzo eleganckie opakowanie, na którym poza zdjęciem urządzenia znajdziemy sporo informacji o produkcie. Od razu zauważamy, że model ten oferuje podświetlenie RGB oraz przestrzenny dźwięk 7.1. W środku słuchawki zostały bardzo dobrze zabezpieczone, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że coś im się stanie w trakcie transportu. W komplecie znajdujemy także kartę dźwiękową pod USB i kabel mini-USB -> combo mini-jack. Dosyć zastanawiający jest fakt, dlaczego producent nie zakończył głównego przewodu końcówką micro USB, a zastosował mini USB. Obecnie przecież nie ma problemu z obsługą audio po USB dla urządzeń mobilnych.

Cougar Immersa Pro

Jak już wspomnieliśmy Cougar Immersa Pro prezentują się bardzo podobnie do modelu bez dopisku Pro. My jednak skupimy się na różnicach. Najistotniejszą z nich jest zastosowanie podświetlenia RGB, które umieszczono w muszlach za pomocą ledowych pasków. Efekt jest bardzo przyjemny dla użytkownika, bowiem nie świecą za mocno i dają przyjemny rozblask. Drugą różnicą są srebrne pokrętła w kształcie pierścieni, które także umieszczono na muszlach. Za ich pomocą możemy regulować głośność i włączyć/wyłączyć mikrofon.

Cougar Immersa Pro

Wśród akcesoriów mamy wspomnianą przejściówkę oraz kartę dźwiękową. Do tej przygotowano bardzo krótki kabel podłączeniowy do komputera, który ma zaledwie 17 cm długości. To za mało. Przecież element ten zdecydowanie dobrze wygląda i zapewne nie szpeciłby naszego biurka.

Cougar Immersa Pro

Cougar cały czas stawia na swój system samo-dopasowujący się do głowy. Pałąk został wykonany z dwóch prętów, które są pokryte gumą. Pasek spełnia swoje zadanie prawidłowo, jednak jest on dosyć twardy, a gąbka zastosowana pod nim powinna być nieco grubsza. W górnej części nadrukowano logo marki Cougar.

Cougar Immersa Pro

Połączenie koloru pomarańczowego i czarnego, jak przystało na tego producenta wyszło świetnie. Stylistyka ta jest bardzo dobrze dopasowana, a całość nabiera lekko agresywnej formy.

Cougar Immersa Pro

Muszle prezentują się kapitalnie w miejscu, gdzie łączą się z pałąkiem umieszczono eleganckie logo producenta. Tutaj też mamy srebrne pokrętła, o których pisaliśmy powyżej, a także paski ledowe, które świetnie iluminują na wybrany przez nas kolor. Same musze zostały przykryte siatką mesh, która wykonana jest z aluminium. Jak widzicie niewiele się tutaj zmieniło w stosunku do wersji Immersa, co jest następstwem rzeczywiście świetnego projektu.

Cougar Immersa Pro

Wróćmy jeszcze do padów, które wykonano z miękkiej gąbki i pokryto ekoskórą. Może Wam się wydawać, że są one grube, jednak nie całość pod obiciem jest gąbką. Mamy tutaj podział mniej więcej 60/40, ale już to w zupełności wystarcza, żeby skutecznie ukryć nasze uszy pod muszlami. Same przetworniki są ukryte za gąbkami. Sprzęt ten świetnie dopasowuje się do naszej głowy i jest bardzo wygodny. Pomimo, że są dosyć ciężkie to nie naciskają głowy i nie powodują zmęczenia podczas dłuższej rozgrywki.

Cougar Immersa Pro

Kabel podłączeniowy jest dosyć sztywny, ale nie przeszkadza w trakcie dynamicznej rozgrywki. Końcówki od wszelkich kabli są pozłacane.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...