» załóż konto» przypomnij hasło

Cougar Attack X3 RGB – test klawiatury mechanicznej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-11-08 14:30:41

A A A | Wejść na stronę 9408 | Komentarzy 0

Cougar Attack X3 RGB – test klawiatury mechanicznej

Firma Cougar dostarczyła do naszej redakcji nowy model klawiatury mechanicznej, który wykorzystuje przełączniki Cherry MX Red. Jest to ulepszony model Attack X3, który został rozbudowany o podświetlenie RGB. Mieliśmy już wcześniej okazję testować produkty tej marki i zawsze okazywały się to solidne, dobrze wykonane urządzenia. Zobaczymy czy i tym razem sprzęt Cougara będzie wart wydania około 500 złotych i czy rzeczywiście wprowadzi pewną innowacyjność na rynek urządzeń wskazujących. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
funkcje N-Key Rollover (Full NKRO lub 6-key), wbudowana pamięć
podświetlenie RGB 16,8 mln kolorów
przełączniki Cherry MX (black, red, blue, brown)
odświeżanie 1000 Hz/1 ms
wykonanie z plastiku i aluminium
przyciski możliwość zaprogramowania do 10 klawiszy, zapisania do 30 makr
oprogramowanie Cougar UIX System
kabel USB o długości 1,8 m
wymiary 170 x 467 x 40 mm
masa 0,9 kg

Klawiatura marki Cougar przyjechała do nas w czarnym, dużym i solidnym pudełku. Na jego froncie znajdujemy zdjęcie urządzenia, informację o zastosowanych przełącznikach Cherry MX oraz podświetleniu RGB. W środku sprzęt jest zapakowany bardzo dobrze. Kabel umieszczono w osobnej przegródce, a z dodatkowych akcesoriów mamy tylko instrukcję obsługi.

Cougar Attack X3 RGB

Cougar Attack X3 RGB

Sama klawiatura na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie. Jej obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych, a jej klawisze nie są zabudowane. Zostały one umieszczone na aluminiowym blacie. Sam szkielet urządzenia jest wykonany z czterech osobnych elementów. Mamy tutaj plastikowy spód, dolną listwę, górą listwę, a także wspomniany blat. Zastosowany tutaj plastik jest wysokiej jakości, ma on lekko chropowatą fakturę i jest nieznacznie elastyczny. To sprawia, że ogólna jakość wykonania jest bardzo dobra i nie mamy uwag do użytych materiałów.

Cougar Attack X3 RGB

Cougar Attack X3 RGB

Świetną robotę robi aluminiowa płyta umieszczona pod przyciskami, która sprawia, że całość jest sztywna i solidna. Dodatkowo zabezpiecza ona wewnętrzne elementy przed uszkodzeniem. Dodatkowo dodaje ona całej konstrukcji lepszego i nowocześniejszego wyglądu. Na górnej listwie nie mamy tym razem przycisków multimedialnych, ani przycisków bocznych.

Cougar Attack X3 RGB

Cougar Attack X3 RGB

Wymiary urządzenia to 170 x 467 x 40 mm (szerokość x długość x wysokość), a jej waga wynosi 900 gramów. Boczne krawędzie wraz z dolną zostały ścięte, a sama obudowa jest lekko wklęsła w miejscu występowania klawiszy. W tylnej części widzimy logo producenta. Same kapsle są wklęsłe i wysokoprofilowe. Na ich górze zastosowano matowe tworzywo. Nadruki są duże, półprzeźroczyste i estetycznie wykonane. Zostały one wykonane laserowo. Nad blokiem numerycznym mamy cztery białe diody. Trzy z nich pełnią standardowe funkcje, a czwarta informuje nas o zablokowanym klawiszu Windows, co jest bardzo przydatne w grach.

Cougar Attack X3 RGB

Cougar Attack X3 RGB

Odnośnie podświetlenia to klawiatura Attack X3 oferuje trzy stopnie jasności, dzięki czemu możemy z śmiało korzystać z niej w nocy, bez obawy, że będzie raziła nas w oczy. Wszelkie efekty i kolory możemy ustawić w specjalnym, dedykowanym oprogramowaniu, które firma Cougar udostępnia nam na swojej stronie internetowej. Pod każdym przełącznikiem znajduje się dioda, przez co światło jest równe i nasycone. Najlepiej wypadają klawisze bez podwójnych funkcji, bowiem w innym wypadku dolne oznaczenie jest nieznacznie słabiej widoczne. Bardzo dobrze wypada biel, która nie wchodzi w błękit jak to ma miejsce u konkurencji.

Cougar Attack X3 RGB

Cougar Attack X3 RGB

Na spodzie urządzenia widzimy dwie silikonowe podkładki oraz dwie nóżki, które także zostały pokryte gumą po obu stronach. Kiedy są złożone pełnią rolę podkładek. Blisko przedniej krawędzi mamy wyraźne miejsce na podpórkę pod nadgarstki, ale tej brakuje w komplecie.

Cougar Attack X3 RGB

Cougar Attack X3 RGB

Klawiaturę podłączamy do komputera za pomocą kabla z dwoma wtyczkami USB typu A (jedna odpowiada za zasilanie, a druga za funkcje klawiatury). Został on wykonany w mocnym oplocie i wychodzi ze środka tylnej krawędzi obudowy.

Cougar Attack X3 RGB

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...