» załóż konto» przypomnij hasło

Minimalizm w każdym calu

Cooltek CoolCube – rzut oka na obudowę

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-02-01 11:03:42

A A A | Wejść na stronę 56781 | Komentarzy 3

Cooltek CoolCube – rzut oka na obudowę Obecnie spotykamy na forach dyskusyjnych coraz więcej użytkowników, którzy chcą zbudować swoją platformę w oparciu o płytę główną mini-ITX, ale nie wiedzą, w jakiej obudowie powinni ją zamknąć. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych konstrukcji, które oferują bardzo różnorodne funkcjonalności. Również Cooltek wprowadził na początku tego roku do sprzedaży model CoolCube, który swoim minimalizmem i dobrym wykonaniem ma zaskarbić sobie zaufanie klientów. Czy rzeczywiście produkt za trochę ponad 200 złotych może okazać się hitem? Przekonajmy się.

Obudowa Cooltek CoolCube została zapakowana w białe pudełko o małych gabarytach, na którym umieszczono szkic konstrukcji wraz z opisem poszczególnych elementów. Nie zabrakło również nazwy produktu i logotypu producenta. W środku całość jest umieszczona w foliowym worku i gąbczastych ochraniaczach.

W komplecie otrzymujemy krótką instrukcję obsługi, czarne śrubki montażowe, opaskę zaciskową oraz cztery stópki samoprzylepne.

Cooltek Coolcube

Urządzenie ma wymiary 210 x 200 x 240 mm (wysokość x szerokość x głębokość) i waży zaledwie 1,1 kilograma. To bardzo mało, jak na obudowę, pomimo, tego, ze jest ona przystosowana do płyt głównych mini-ITX. Została ona wykonana ze szczotkowane aluminium, dzięki czemu na pierwszy rzut oka trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do designu. Jest on elegancki i ponad czasowy, dzięki czemu obudowa będzie pasowała do postawienia zarówno w salonie, jak i biurze. Od razu dostrzegamy brak miejsca na montaż napędu optycznego.

Cooltek Coolcube

Na froncie znajduje się tylko podświetlany na niebiesko przycisk power oraz logo producenta pod nim. Boczne ścianki zostały wykonane z aluminium o grubości 1,5 mm, co jest znakiem wysokiej jakości tego urządzenia. Lewy panel jest w całości perforowany i nie posiada żadnych dodatkowych filtrów, ani miejsca na wentylatory.

Cooltek Coolcube

Cooltek Coolcube

Na panelu I/O, który znajduje się na prawym panelu, blisko przedniej krawędzi umieszczono dwa porty USB i dwa gniazda audio 3,5 mm. Mamy tutaj jedno USB 3.0 i jedno USB 2.0. Trochę szkoda, że producent nie zdecydował się na udostępnienie dwóch superszybkich złącz.

Cooltek Coolcube

Na spodzie mamy miejsce do przyklejenia stópek, które otrzymujemy w zestawie. Zostały one wykonane z gumy, aby tłumić generowane drgania – problem ten dotyczy przede wszystkim małych obudów, dlatego dobrze, że Cooltek nie o tym nie zapomniał.

Cooltek Coolcube

Z tyłu widzimy po lewej stronie miejsce na zamontowanie normalnego zasilacza ATX. Pomiędzy nim, a płytą główną mamy cztery miejsca dla wentylatorów o średnicy 40 mm. Pozwoli to na skuteczniejsze pozbywanie się gorącego powietrza z wnętrza CoolCube. Ważnym aspektem są również dwa sloty na karty rozszerzeń.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Xawery

  2013-02-01 23:01:34

  Wreszcie ktos poszedł po rozum do głowy i przygotował coś prostego i ładnego zarazem w dobrej cenie. W polsce pewnie znowu nie dostane od reki ale co tam.,..
 • t.luk

  2013-02-02 13:20:36

  @ UP
  1. Zero wentylatorów w zestawie, nawet standardowych. Płacisz na dzień dobry minimum dodatkowe 20 zł.
  2. Brak filtrów przeciwkurzowych. Wniosek? Płacisz na dzień dobry minimum dodatkowe 30 zł?
  Summa summarum od razu musisz tutaj zainwestować dodatkowe minimum 50 zł.

  Sama obudowa ciekawa ale na co dzień szczotkowane aluminium to aż strach dotykać bo tak szybko się brudzi :P
 • Kuba

  2013-02-05 21:02:25

  To ma wyglądać a nie być do dotykania ;p

  Coraz bardziej mi się podobają takie budy
  Sam myślę żeby w przyszłości w czymś tak małym zamknąć jakieś mobo ITX na z77 (chociaż "trochę" ogranicza to że oprócz 1 pci-e nie ma żadnych dodatkowych slotów) + jakąś w miarę rozsądną grafę- taki mały potworek, chociaż osobiście bym się skłanial ku Prodigy od Bitfenix :)

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...