» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master MasterKeys Pro L White – test klawiatury

Autor: Michał Jankowski | Data: 2018-01-08 17:53:41

A A A | Wejść na stronę 12406 | Komentarzy 0

Co prawda producent nie daje nam tutaj pełnoprawnych sterowników, które pozwoliłby nam w wygodny sposób zarządzać makrami, jednak mamy możliwość ustawienia własnych profili indywidualnie podświetlanych przycisków. Nagrywanie sekwencji makro odbywa się w locie, przez co mamy możliwość tylko ustawienia interwałów rejestrowanych w danej chwili. Dzięki wbudowanym 512 kB pamięci makra będą przechowywane dla wszystkich przycisków w czterech profilach.

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Dodajmy, że wszelkimi obliczeniami wykorzystywanymi do wyświetlenia poszczególnych iluminacji zajmuje się 32-bitowy procesor ARM Cortex M0. Nakładki na klawisze są o profilu OEM, a testowany przez nas model otrzymał najbardziej znany i popularny pełny układ ANSI. Dzięki zastosowanemu tutaj tworzywu ABS z urządzenia korzysta się naprawdę komfortowo. Nadruki na kapslach są wypalone w wierzchniej warstwie plastiku, który mocno przypomina gumę i dodatkowo całość pokryta jest filtrem UV.

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Jak już wspomnieliśmy wcześniej całość jest bardzo stabilna, co jest głównie wynikiem zastosowania przez Cooler Mastera metalowej ramy usztywniającej, która ukryta jest w środku.

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Do dyspozycji użytkownika oddano liczne skróty klawiszowe, które możemy aktywować przy pomocy przycisku funkcyjnego. Za pomocą F1-F4 będziemy kontrolowali podświetlenie, F5-F8 zmienia regulacją częstotliwości powtarzania wciśnięcia, a F9 blokuje klawisz Windows. F10 daje nam możliwość indywidualnego ustawienia podświetlenia każdego klawisza w kilku profilach (niezależenie).

Jeszcze kilka słów o trybach podświetlenia, które robią naprawdę świetne wrażenie. Mamy kilka standardowych trybów jak: Breath Color Wave, Color Shift, Ripple, Star Effect i Single Key, a także Rain Drop, indywidualne ustawienie każdego przycisku oraz grę w węża za pomocą klawiszy kierunkowych.

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Cooler Master MasterKeys Pro L White

Oczywiście MasterKeys Pro L White posiada także pełne NKRO, które zastępuje 6KRO po naciśnięciu więcej niż szczęściu przycisków jednocześnie.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...