» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master CM310 - test myszy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-09-13 15:49:59

A A A | Wejść na stronę 5760 | Komentarzy 0

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Czujnik Pixart A3328
Typ czujnika Optyczny
DPI maks. 10 000
Poziomy 7 (500, 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 10000)
Przyspieszenie 20G
Szybkość śledzenia 20ips
Odległość podnoszenia mniejsza lub równa 3 mm
Częstotliwość odpytywania 1000 Hz
Liczba przycisków 8
Lakier Matter UV
RGB 7 trybów (1 strefa RGB, 2 strefy wskaźnika LED DPI)
Wymiary 127 x 71,5 x 39,5 mm
Waga z kablem 135g
Waga bez kabla 100 g
Długość kabla 1,8 m
Typ kabla gumowany

Myszkę wystarczy podłączyć do portu USB i od razu można rozpocząć z nią pracę. Cooler Master CM310 nie posiada dodatkowego oprogramowania do obsługi podświetlenia czy regulacji DPI. Wszystkie te zabiegi musimy wykonywać na samej myszy. Przykładowo przytrzymujemy prawy przycisk i naciskamy boczne, żeby zmienić jej kolor i prędkość podświetlenia. W sumie mamy dostępnych pięć trybów i trzy różne prędkości. W sumie jest do wyboru siedem kolorów, ale te działają tylko w trybie oddychania i statycznego oświetlenia.

Cooler Master CM310

Pod rolką umieszczono trzy dodatkowe przyciski, za pomocą których możemy zmieniać czułość w krokach co 500 DPI, a także przełączać tryby podświetlenia, które są tutaj obecne. Wszystko zostało dobrze opisane w załączonej instrukcji obsługi.

Cooler Master CM310

Dosyć ciekawe, że producent zastosował taki nietypowy skok zmiany DPI. Większość gryzoni na rynku posiada przyrost co 400 DPI. Kolejną rzeczą, która nas zastanowiła to brak możliwości zmiany jasności podświetlenia RGB.

Cooler Master CM310

Jak jest z komfortem użytkowania? Na początku ocenialiśmy go wzorowo, jednak po pewnym czasie odczuwaliśmy pewien problem z garbem, który znajduje się wokół przycisków do zmiany DPI. Trochę uciska on dłoń, chociaż to zapewne zależy od rodzaju chwytu. Zapewne gracze używający Claw nie będą mieli tego kłopotu i stwierdzą, że CM310 jest ekstremalnie wygodna. Boczne powierzchnie są gumowane i oferują świetną przyczepność. Tutaj jednak zauważamy, że obszar uchwytu jest niewielki, przez co większe kciuki mogą się nie mieścić. Jeżeli chodzi o ślizgacze to jest bardzo dobrze, są one duże i zapewniają pewny poślizg.

Cooler Master CM310

Bardzo dobre wrażenie zrobiło na nas podświetlenie LED, które jest jasne i wyraźne. Widać, że diody rozmieszczone są w kilku punkach, ale to nie jest problem. Efekty zmieniamy przyciskiem znajdującym się pomiędzy guzikami do regulacji DPI. Są one naprawdę przyjemne dla oka, co zaskakuje w myszce za trochę ponad sto złotych. Podświetlana jest także rolka i logo CM, ale w tym wypadku nie ma dostępnych takich samych efektów jak dla paska, który okala gryzonia CM310.

Cooler Master CM310

Mysz Cooler Mastera bardzo dobrze spisuje się w trakcie przeglądania stron www czy obróbki zdjęć. Sensor jest precyzyjny i pozwala zrobić dokładnie to co chcemy. Nie ma tutaj miejsca na drgania czy przeskoki. Rolka jest również bardzo dobra, przewijanie następuje w odpowiednich krokach. Także prawy i lewy klik są przyjemne i dokładne. Trochę boli brak dokładniejszego ustawienia DPI, bowiem mamy tutaj skoki co 500, więc kolejną wartością jest już 1000, a przydałoby się coś pomiędzy. 500 jest dosyć wolne, znowu 1000 co dla niektórych okaże się zbyt szybkie. Tutaj objawia się brak odpowiedniego oprogramowania.

Cooler Master CM310

CM310 dobrze sprawuje się w grach. Główne przyciski są szybkie i sprawdzają się w różnych gatunkach gier. Czujnik Pixart A3328 zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, jego wydajność jest zaskakująco dobra. Zapewnia on szybkość, płynność i precyzję. Chociaż warto podkreślić, że jego IPS wynosi tylko 60, to tutaj nie przeszkadza to w ogóle. Zmiana broni za pomocą rolki przebiega dobrze, nie ma miejsca na pomyłkę, a jej praca jest cicha i wyczuwalna. Wadą tutaj jest przeskakiwanie kursora, kiedy podnosimy mysz i kładziemy ją z powrotem to kursor ląduje w zupełnie innym miejscu.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...