» załóż konto» przypomnij hasło

Cooler Master CM310 - test myszy

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-09-13 15:49:59

A A A | Wejść na stronę 5534 | Komentarzy 0

Cooler Master CM310 - test myszy

Tytułowy gryzoń został po raz pierwszy pokazany w trakcie targów Computex 2018 na Tajwanie. Producent postanowił poszerzyć ofertę urządzeń przystępnych cenowo, które są nadal wyposażone w popularne podświetlenie RGB. Nowość kosztuje zaledwie 120 złotych, co zapewne sprawi, że znajdzie się wiele osób zainteresowanych tym modelem. Jeżeli jesteście ciekawi czy sprzęt ten jest godny polecenia, jak sprawdza się czujnik Pixart A3328, a także czy brak oprogramowania jest dużym minusem, to zapraszamy serdecznie do lektury poniższego artykułu.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Czujnik Pixart A3328
Typ czujnika Optyczny
DPI maks. 10 000
Poziomy 7 (500, 1000, 2000, 3000, 4000, 5000, 10000)
Przyspieszenie 20G
Szybkość śledzenia 20ips
Odległość podnoszenia mniejsza lub równa 3 mm
Częstotliwość odpytywania 1000 Hz
Liczba przycisków 8
Lakier Matter UV
RGB 7 trybów (1 strefa RGB, 2 strefy wskaźnika LED DPI)
Wymiary 127 x 71,5 x 39,5 mm
Waga z kablem 135g
Waga bez kabla 100 g
Długość kabla 1,8 m
Typ kabla gumowany

Myszka została zapakowana w czarny kartonik z fioletowymi akcentami. Już na froncie widzimy zdjęcie urządzenia i możliwości jego podświetlenia RGB. Na odwrocie producent umieścił informacje o najważniejszych cechach myszy. Podkreśla w tym miejscu czujnik o rozdzielczości 10000 DPI, gumowe boki gryzonia, podświetlenie z pięcioma zaprogramowanymi trybami, zbalansowaną wagę do 100 gramów oraz ergonomiczny kształt.

Cooler Master CM310

Cooler Master CM310

W komplecie otrzymujemy poza myszą CM310 także instrukcję obsługi. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre – konstrukcja jest prosta i ma czarny matowy korpus. Jest ona oburęczna, jednak przyciski boczne są tylko z lewej strony, co oznacza, że aby ich używać musisz być praworęcznym użytkownikiem. Producent nazywa swoją mysz „błyskotliwą”, ponieważ na całym jej obwodzie znajduje się pasek z diodami RGB.

Cooler Master CM310

Prawy i lewy przycisk mają odpowiedni rozmiar i są łagodnie zakrzywione na boku. Są one zaskakująco ciche. Z tyłu widzimy logo producenta, które jest podświetlane i jego kolor informuje o ustawieniu DPI. Na górze umieszczono scrolla, który jest w lekkim zagłębieniu, co ma zapobiegać przypadkowym kliknięciom trzech przycisków, które są obok i odpowiadają za zarządzanie czułością sensora, a środkowy jest przełącznikiem oświetlenia. Myszka swój „garb” ma zlokalizowany centralnie i opada on w dół w kierunku tyłu CM310.

Cooler Master CM310

Cooler Master CM310

Jak już wspomnieliśmy po lewej stronie mamy dwa przyciski (do przodu i do tyłu). Pod nimi jest gumowana powierzchnia, która zwiększa pewność chwytu i sprawia, że nasza dłoń nie ślizga się. Po prawej stronie mamy taką samą powierzchnię z gumy – wycięta jest w ten sam sposób. Tutaj nie ma jednak żadnych dodatkowych guzików.

Cooler Master CM310

Na spodzie gryzonia widzimy dwa duże ślizgacze i czujnik Pixart A3328 na środku. Mysz komunikuje się z komputerem przewodowo, za pomocą kabla z wtyczką USB. Jest on gumowany, a nie pleciony.

Cooler Master CM310

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...