» załóż konto» przypomnij hasło

Szerokowidząca

Compro TN95W – rzut oka na kamerę

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2014-10-29 14:33:52

A A A | Wejść na stronę 17022 | Komentarzy 0

Compro TN95W – rzut oka na kamerę

Osoby szukające kamery do najróżniejszych zastosowań często nie wiedzą, który model wybrać. Na rynku jest bardzo dużo urządzeń, które oferują podobne możliwości w dosyć zróżnicowanej cenie. My przyjrzeliśmy się bliżej modelowi TN95W firmy Compro, który według producenta zapewnia szeroki kąt widzenia, możliwą komunikację bezprzewodową, obsługę poprzez telefon, łatwy montaż oraz czujniki ruchu. To sprawia, że model ten może być użyty również, jako sprzęt do monitorowania naszego domu czy obserwacji dziecka w nocy. Poniżej opiszemy Wam pokrótce co ten model potrafi.

Sprzęt umieszczono w niewielkim, niebiesko-białym kartonie na którego froncie znajduje się zdjęcie produktu oraz krótki opis. Oprócz Compro TN95W (literka W oznacza komunikację przez WiFi) w komplecie otrzymujemy również zasilacz sieciowy, instrukcje obsługi, płytę z oprogramowaniem, kabel sieciowy LAN, śrubki montażowe oraz kartę WiFi pod USB.

Compro TN95W

Compro TN95W

Compro TN95W

Sama kamera wyposażona została w szerokokątny obiektyw o zakresie pracy wynoszącym 105 stopni i rozdzielczości 720p (1280 x 720 pikseli). To pozwala na łatwą identyfikację obiektów i szczegółowy widok wybranego miejsca w dowolnym czasie. Rozwiązanie to sprawdzi się w sklepie, biurze oraz domu. Dzięki dużemu pokryciu nie musimy stosować kilku kamer, ponieważ Compro TN95W pozwala na obserwację całego obszaru.

Wymiary urządzenia

Tak, jak wszystkie produkty serii TN, model TN95W jest dostępny z darmową aplikacją C4Home pozwalającą na inteligentną detekcję ruchu i dźwięku oraz wyświetlanie powiadomień bezpośrednio na telefonie z systemem iOS lub Android. Szybko możemy podejrzeć obraz z kamery lub zobaczyć zarejestrowaną klatkę. Aplikacja C4Home umożliwia również takie funkcje jak: przechowywanie materiału w usłudze Dropbox i możliwość dzielenia się wideo z innymi.

Compro TN95W

Compro TN95W

Compro TN95W

Z tyłu widzimy gniazdo zasilania, złącze LAN, kod QR oraz przycisk reset

Compro TN95W

Na jednym z boków mamy miejsce na kartę pamięci microSD

Compro TN95W

Na spodzie mamy cztery nóżki antypoślizgowe oraz dwa otwory do przymocowania kamerki do ściany

Podłączenie urządzenia

Zaczynamy od podłączeniu zasilacza do kamerki, a następne połączeniu jej z routerem przy pomocy kabla sieciowego. Jeżeli chcemy obsługiwać sprzęt poprzez smartfona to pobieramy aplikację o nazwie C4Home na nasz telefon i klikamy na niej przycisk „+”, aby dodać nowe urządzenie. Kolejnym krokiem będzie zeskanowanie kodu QRCode, który umieszczony jest z tyłu kamerki, co pozwoli na zidentyfikowanie sprzętu i dodanie go do aplikacji.

Drugą opcją konfiguracji jest połączenie bezprzewodowe. Tym razem musimy umieścić Wireless N Adapter USB w porcie na górze kamerki i w smartfonowej aplikacji ponownie kliknąć przycisk z plusem. Dalej wybieramy kreator iWizard, który umożliwia automatyczne wyszukanie urządzenia. Następnie klikamy na nie i wprowadzamy hasło.

Compro TN95W

W dedykowanej aplikacji możemy przeglądać obraz z kilku kamer jednocześnie oraz przybliżać go, żeby zobaczyć więcej szczegółów.

Kamera dobrze radzi sobie również w ciemnych miejscach. W czasie zupełnej ciemności na ekranie widzimy w pełni czytelny obraz na odległość 3-5 metrów. Ciekawostką może okazać się, że Compro TN95W posiada nie tylko wbudowany mikrofon, ale także głośnik, dzięki czemu możemy nie tylko usłyszeć głos innych osób, ale także nadać jakiś komunikat.

Compro TN95W

Compro TN95W

Compro TN95W

Kamera przyda się osobom, które mają pod swoją opieką ludzi starszych, niepełnosprawnych czy dzieci, a muszą nieraz opuścić dom i je zostawić same. TN95W pozwala na wykrywanie ruchu i dźwięku, po czym może od razu wysłać powiadomienie na nasz telefon i wykonać zdjęcia, które zapisze w katalogu na Dropboxie lub na karcie pamięci. Te nagrania możemy odtworzyć bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...