» załóż konto» przypomnij hasło

Avermedia AverTV DVI Box9

Autor: Michał Androsz | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 40149 | Komentarzy 0


Na początku ustawiamy region TV. W tunerze nie ma standardowego ustawienia typu sygnału na PAL,NTSC itp. mozna to zrobić jedynie poprzez wybranie kraju. Tuner ma przypisany rodzaj sygnału dla każdego państwa (w instrukcji obsługi widnieje tabela w której jest ukazane jaki rodzaj sygnału został przypisany do jakiego kraju). Do wyboru są aż trzy pozycje z Poland. Nie doszedłem do tego czemu tak jest - zmiana na którąkolwiek z trzech pozycji nie powoduje zmian w jakości obrazu.

Tak jak napisałem wczesniej w tunerze mozna ustawiać rozdzielczość ekranu. Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji takich jak PiP (Picture in Picture - obraz w obrazie) trzeba dopasowac rozdzielczość tunera do rozdzielczości używanej w systemie operacyjnym. W moim przypadku jest to natywna rozdzielczość mojego monitora 1680x1050 pixeli.

Jak nietrudno zauważyć dla rozdzielczości panoramicznych istnieją dodatkowe opcje (strzałeczki przy tych pozycjach). Pozwalają one na wybór typu wyświetlanego obrazu na ekranach panoramicznych. Do wyboru są dokładnie 3 podpunkty:
 • Wybrana rozdzielczość panoramiczna - wybranie tej opcji powoduje rozciągnięcie obrazu tak aby całkowicie dopasować go do szerokości i wysokości całego ekranu. Proporcje obrazu zostają zniekształcone jesli jest to obraz nadawany w standardzie 4:3 lub jeśli w obrazie panoramicznym znajdą się jakieś dodatki (np. napisy pod obrazem czy też logo stacji ponad obrazem).
 • Obraz 4:3 - wybranie tej opcji powoduje przestawienie się tunera w odbiór obrazu standardowego 4:3 co zaskutkuje czarnymi pasami po prawej i lewej stronie ekranu panoramicznego. Opcja ta jest optymalna do oglądania stacji telewizyjnych w starym standardzie ale przy stacjach odbierających w standardzie panoramicznym spowoduje marnowanie dużej powierchni ekranu.
 • Panorama - ta opcja jest podobna do opcji .1 ale w przeciwieństwie do niej nie uszkadza proporcji obrazu. Obraz panoramiczny uzyskuje się tu za pomocą obcięcia góry i dołu nadawanego obrazu niezaleznie czy jest tam coś wyświetlane czy nie. Jest to najlepszy wybór do ogladania kanałów panoramicznych i najgorszy dla obrazu w 4:3.

Bardzo ubolewam że nie ma tu opcji inteligentnego przełączania się miedzy trybami wyświetlania w zależności od standardu nadawanego obrazu...Bardzo ale to bardzo by się ta opcja przydała bo każdy z trybów ma swoje wady gdy skacze się po kanałach. Pierwszy rozciąga gęby, drugi powoduje że obraz jest mały, trzeci zaś dużo ucina w obrazie 4:3...Trzeba manulanie sobie ustawić tryb w zależności od standardu obrazu gdy wybierze się już interesujący mnie kanał.

Obraz nadawany przez tuner mozna dodatkowo wyregulować. Do tego celu służy odddzielna zakładka "Obraz" w menu OSD tunera. Każdą z opcji mozna ustawiać w zakresie od 0 do 20 gdzie 10 jest ustawieniem standardowym. Opcje nie wymagają chyba głębszej analizy - nie róznią się od tych w standardowych telewizorach.

 
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...