» załóż konto» przypomnij hasło

Lekki jak piórko

Audiomagic Player – test odtwarzacza muzyki

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-02-01 13:27:57

A A A | Wejść na stronę 25214 | Komentarzy 5

Pokaż specyfikację

Dane techniczne
Playback ok 50 godzin
Bateria 380mAh lithium battery
Wymiary 90 x 40 x 8 mm
Zestaw odtwarzacz , słuchawki, kabel USB, instrukcja
Pamięć Karta Micro SD do 32 GB
Wyświetlacz 1.8” TFT,160*128

Odtwarzacz Audiomagic Player jest rzeczywiście bardzo mały, co sprawia, że osoby z większymi palcami nie ocenią pozytywnie obsługi przycisków, a w szczyglości włącznika. Ten znajduje się na tej samej ściance co wtyk słuchawkowy i w dodatku jest blisko niego. Poza tym sterowanie urządzeniem jest proste i intuicyjne. Za pomocą przycisków pod ekranem zmieniamy piosenki (do przodu/do tyłu), a także poruszamy się po menu. Żeby zatwierdzić jakiś wybór stosujemy przycisk play/stop, a żeby wrócić do poprzedniego ekranu naciskamy dwukrotnie guzik z wgłębieniem. Poruszanie się po ustawieniach odtwarzacza jest wygodne i szybko można opanować nawigację. Dla zwolenników naszego ojczystego języka mamy taki do wyboru w ustawieniach.

Jak przystało na sprzęt z takim wyświetlaczem to mamy tutaj możliwość odtwarzania plików nie tylko muzycznych, ale także wideo (.avi). Można go także wykorzystać do przejrzenia zdjęć, chociaż takie parametry ekranu nie zachęcają do spędzania przy nim zbyt wiele czasu. Mimo wszystko w tej cenie to bardzo przyjemny dodatek, który użytkownicy powinni docenić. Audiomagic przygotował także opcję rejestracji dźwięku, czyli po prostu możemy wykorzystać tego malucha jako dyktafon. Jakość nagrywanego głosu z odległości do 2-3 metrów jest niezła. Nie ma żadnych szumów czy zniekształceń. Widać jednak, że to nie miało być główne przeznaczenie tego sprzętu.

Audiomagic Player

Nie zabrakło tutaj także equalizera, gdzie możemy posłużyć się trybami rock, classic, jazz, funk, hip hop, techno itd., ale także zaprogramować korektor w sposób indywidualny. Zapewne jesteście jednak najbardziej ciekawi jak gra Player. Uważamy, że bardzo dobrze, kiedy weźmiemy pod uwagę jego rozmiary i cenę. Testy wykonywaliśmy na różnych zestawach słuchawkowych – oprócz tych z kompletu wzięliśmy też inne modele z niskiego i średniego segmentu. Dźwięk był czysty i czytelny, a także wystarczająco głośny. Nic nie szumiało, a cyfrowy nalot pojawiał się tylko momentami głównie w górnych pasmach. Nie zaznamy tutaj mocnych basów, a zróżnicowanie dynamiczne jest raczej przeciętne. Niskie tony są tutaj raczej tłem dla pozostałych dźwięków.

Audiomagic Player

Mamy możliwość tworzenia playlist (dodawania i usuwania z niej utworów). Odtwarzać możemy pliki z rozszerzeniem: FLAC (24/48), APE, WAV, WMA i MP3. To te pierwsze zapewnią nam najlepszą jakość dźwięku.

Audiomagic Player

Bateria w praktyce pozwalała na około 9 godzin słuchania muzyki. Zamontowaliśmy w środku kartę pamięci o pojemności 32 GB i została obsłużona bez zająknięcia.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-02-07 11:53:21

  jak za 100 złotych to elegancki sprzęt, ale warto pamiętać że jeszcze trzeba dokupić słuchawki
 • Kamirp

  2017-02-07 12:34:38

  miałem w rękach i to waży tyle co piórko :)
 • ~Rafał

  2017-12-07 07:36:11

  Ten player jest oparty o ATJ2127. Jest to zintegrowany chip do multimediów http://www.actions-semi.com/en/productview.aspx?id=202 .
  Cudownego dźwięku nie można się spodziewać, bo dac to jedynie:
  Build in Stereo 16-bit Sigma-Delta D/A
 • ~Alan

  2018-03-10 14:32:48

  Gdzie znaleźć rozszerzoną instrukcję w PDF-ie, ponieważ player ma ukryte funkcje i za nic w świecie nie można do nich się dostać, a jak już się uda wejść na przykład w pasek z ikonami na dole, to po chwili człowiek zapomina które przyciski naciskał.Kupiłem odtwarzacz do audio-buków, bo pamięta po wyłączeniu ostatnią sekwencje, ale co z tego jak nie wiadomo jak to obsłużyć. Wszędzie pokazują to samo, co ja wiem i nic więcej, chyba,że nikt nie wie, a player leży w szufladzie bo wciąż otwiera się menu nikomu nie potrzebne. Jakiś equalizer, spowalnianie nagrania lista nagrań, a gdzie są foldery z moimi audio-bukami, albo belka z ikonami na dole..
 • ~Mateusz

  2018-07-30 10:25:45

  Ile realnie ten odtwarzacz będzie grał na zwykłych słuchawkach?

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...