» załóż konto» przypomnij hasło

Asustor AS3102T - rzut oka na dysk sieciowy

Autor: Jan Kowalski | Data: 2017-07-11 16:36:13

A A A | Wejść na stronę 26542 | Komentarzy 1


Pokaż specyfikację

Dane techniczne AS3102T
Procesor Intel® Celeron® N3050 1.6GHz Dual-Core
Pamięć RAM 2GB DDR3L RAM
Ilość dysków 2 x 3,5" SATA3
Interfejsy sieciowe 1 x Gigabit RJ-45 Ethernet
Złącza dodatkowe 2 x USB 3.0
Wyjście wideo HDMI 1.4b x 1
Wentylator systemowy 1x70 mm
Poziom hałasu 18,6 dB
Pobór mocy (praca/hibernacja/uśpienie) 13,7 / 7,47 / 0,69 W
System operacyjny ADM
Dostępne tryby RAID Single disk, JBOD, RAID 0, RAID 1
Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP 16 (4 licencje bezpłatne)
Max. ilość użytkowników 4096
Max. ilość grup 512
Max. ilość folderów 512
Max. ilość iSCSI Target/LUN 256
SMB Zapis / Odczyt [MB/sek] 256
Szyfrowanie AES-256
Wymiary urządzenia (wys x szer. x gł.) i waga 165 x 102 x 218 mm; 1,17 kg
Gwarancja 3 lata

Dysk NAS to wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się nie tylko podczas kompleksowego backupu danych. Umożliwia on także oglądanie wideo w jakości 4K. Dzięki aplikacji LooksGood istnieje opcja stworzenia osobnej bazy multimedialnej lub zaplanowania nagrania ulubionego programu TV. Ponadto podzielimy się ze znajomymi zdjęciami i filmami z wakacji, a nawet skonfigurujmy z zainstalowanymi w pomieszczeniach kamerami, centrum monitoringu, by później obserwować rejestrowany przez nie obraz na urządzeniu mobilnym.

Pierwsze uruchomienie
ASUSTOR Control Center to system dzięki, któremu w łatwy sposób z poziomu przeglądarki uda nam się połączyć z urządzeniem. Wystarczy w przeglądarce wpisać odpowiedni adres i gotowe.

Asustor AS3102T

Asustor AS3102T

Znając adres IP urządzenia możemy pominąć krok z ASUSTOR Control Center i przejść od razu do strony www (wygląda to podobnie jak przy instalacji routera). Jeżeli należysz do grona osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą, możesz spróbować wykorzystać aplikację mobilną AiMastera.

Obsługa menu
Po zakończonym procesie konfiguracji, na ekranie ukaże się widok menu głównego, w którym mamy dostęp do wszystkich aplikacji i centrum zarządzania NAS-em.

Asustor AS3102T

Postaram się krótko omówić poszczególne aplikacje i ich zastosowanie. Access Control odpowiedzialny jest za przyznawanie dostępu dla określonej grupy użytkowników. To tutaj tak naprawdę decydujemy o tym, kto i jakie operacje może wykonywać na naszym dysku sieciowym.

Activity Monitor informuje o stopniu obciążenia procesora, pamięci RAM, sieci oraz wskaże porty, które są obecnie wykorzystywane. Obok tego otrzymujemy również informacje na temat pracy dysków oraz uruchomionych procesów, które są najbardziej zasobożerne.

App Central to nic innego jak sklep, w którym za darmo możemy pobrać różne przydatne aplikacje. Jest ich całkiem sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Za pomocą aplikacji Storage Manager możemy zarządzać i konfigurować partycje dysków. Z kolei za sprawą iSCSI z LUN każdy podłączony do NAS-a użytkownik będzie widział naszego Asustora jako dysk sieciowy.

Co na pokładzie?
Aby urządzenie służyło nam np. jako domowe centrum rozrywki, producent wyposażył je w kilka przydatnych aplikacji, takich jak: ASUSTOR Portal, XBMC, Kodi, LooksGood, SoundsGood, Photo Gallery, iTunes Server oraz UPnP AV Multimedia Server. Za ich sprawą możemy przeglądać filmy, zdjęcia, pliki itp. Bezpieczeństwo jest bardzo istotne, dlatego też wszystkie pliki znajdujące się w pamięci dysków są szyfrowane AES-256. Oprócz tego urządzenie posiada certyfikat VMware, Citrix i Hyper-V Ready.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-07-17 16:45:35

  Ja już się gubię czym te NASy się różnią :/

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...