» załóż konto» przypomnij hasło

ASUS ZenFone 4 Pro – test smartfona

Autor: Mateusz Galon | Data: 2018-04-02 22:17:46

A A A | Wejść na stronę 21709 | Komentarzy 1


Firma ASUS w smartfonie ZenFone 4 Pro postawiła na dwa świetne sensory marki Sony, co miało dać najlepszy możliwy efekt. Aparat główny ma 12 MPix i jest to dokładnie Sony IMX362 o rozmiarze 1/2,55”. Oferuje on technologię Dual Pixel i obiektyw F/1.7. Do tego ma laserowy czujnik pomiaru ostrości drugiej generacji, szybki pomiar ostrości z technologią ASUS TriTech+ oraz czteroosiową optyczną stabilizację, która pracuje na przemian z trójosiową stabilizacją elektroniczną. Do tego wszystkiego mamy jeszcze rozwiązanie o nazwie SuperPixel, które ma zapewnić redukcję szumów.

Asus Zenfone 4 Pro

Drugim aparatem jest teleobiektyw Sony IMX351 o 16 MPix i rozmiarze 1/3.1”. Oferuje on dwukrotny zoom optyczny i 10x zoom cyfrowy. Długość jego ogniskowej wynosi 50 mm, a przysłona f/2.6.

Te dwa aparaty dają naprawdę doskonałe rezultaty, dzięki czemu ASUS ZenFone 4 Pro może spokojnie być konkurentem dla Galaxy Note 8 czy nawet iPhone X. Trochę gorzej testowany przez nas produkt radzi sobie w słabym świetle. ASUS jakby na siłę rozjaśnia fotografie przez co pojawia się dużo szumów i obniżona jest ich szczegółowość. Kolejną rzeczą, którą można wytknąć temu modelowi jest trochę mniej naturalne odwzorowanie kolorów, niż u konkurencji. Zapewne to można spokojnie poprawić za pomocą jakieś aktualizacji. Sprzęt ASUSa też za często korzysta z trybu HDR, tzn. aktywuje go praktycznie zawsze, a przecież często nie ma takiej potrzeby.

Zoom optyczny dostępny jest tylko w tzw. trybie profesjonalnym, bowiem w trybie automatycznym możemy skorzystać tylko z przybliżenia cyfrowego. Bardzo fajną funkcją jest tryb portretowy z manualną zmianą przysłony w zakresie f/0.95 do f/22 – przy niskich wartościach daje naprawdę imponujące rozmycie tła.

Asus Zenfone 4 Pro

Warto powiedzieć sobie kilka słów o aplikacji do robienia zdjęć, bowiem podzielono ją na trzy zakładki. Po lewej stronie mamy do wyboru tryby robienia zdjęć, a z prawej możemy wybierać dostępne filtry. W oknie głównym mamy podstawowe funkcje jak włączenie lampy błyskowej, trybu portretowego, włączenie nagrywania filmów etc. Kiedy przejdziemy do trybu profesjonalnego, to zobaczymy dodatkowe opcje jak np. regulację ISO, balansu bieli, ustawienie temperatury światła czy czasu naświetlania.

ASUS ZenFone 4 Pro pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę, ale mamy też tryb Full HD z 30 i 60 klatkami na sekundę oraz HD i VGA. W rozdzielczości 720p możemy skorzystać ze slow motion (240 kl./s.) lub w 1080p z trybu 120 kl./s. Trzeba przyznać, że jakość filmów jest bliska ideałowi – odpowiednia szczegółowość, nasycone kolory, dobry dźwięk, niezła stabilizacja i szybki autofocus.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~Jaro070

  2018-04-03 01:03:38

  AMOLED

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum