» załóż konto» przypomnij hasło

ADATA SC660 – test zewnętrznego dysku SSD

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-01-19 18:44:51

A A A | Wejść na stronę 13832 | Komentarzy 1

ADATA SC660 – test zewnętrznego dysku SSD

W zeszłym miesiącu przyjrzeliśmy się nośnikowi SSD marki ADATA o oznaczeniu SU800, który zaimponował nam swoim stosunkiem ceny do wydajności. Dzisiaj bierzemy na warsztat inny produkt tajwańskiego producenta, a dokładniej dysk zewnętrzny SC660. Jest to produkt oparty na nośniku półprzewodnikowym o pojemności 240 GB (w sklepach znajdziemy także model 480 GB), który ma zyskać uznanie w oczach najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdzi się on w roli szybkiego dysku zewnętrznego, który pozwala na natychmiastowy dostęp do ważnych danych. Jeżeli jesteście ciekawi jak SC660 wypadł w naszych testach to zapraszamy do lektury.


Pokaż specyfikację

Specyfikacja producenta
Typ zewnętrzny
Pojemność 240 GB
Format 2,5 cala
Typ podłączenia USB 3.0 i USB 2.0
Maks. szybkość odczytu 420 MB/s
Maks. szybkość zapisu 440 MB/s

Nośnik przyjechał do nas w czarno-zielonym pudełku, na którego froncie znajduje się przeźroczysta powierzchnia przez którą możemy podejrzeć jak sprzęt wygląda w realnych rozmiarach. W komplecie poza samym dyskiem znajdziemy także kabel USB 3.0, który służy do podłączenia urządzenia do komputera oraz instrukcję obsługi. Oczywiście nośnik ten jest kompatybilny także z portami USB 2.0.

ADATA SC660

ADATA SC660

Obudowa urządzenia została wykonana z plastiku. Jej górna część jest stylizowana na szare aluminium, natomiast spód jest w całości czarny. Z przodu widzimy logo producenta, napis SSD oraz diodę, która sygnalizuje pracę SC660. Całość nie ma żadnych ostrych krawędzi i sprawia dobre wrażenie, dzięki czemu nabywca nie powinien być rozczarowany. Na odwrocie widzimy jeszcze nalepkę z nazwą urządzenia, numerem seryjnym oraz pojemnością. Sprzęt ma wymiary 120 x 76 x 9,8 mm i waży 92 gramy. Producent udziela na niego 3 lata gwarancji.

ADATA SC660

ADATA SC660

Złącze USB 3.0 micro-B znalazło się na bocznej krawędzi. Jak już wspomnieliśmy w środku mamy dysk SSD 2,5 cala z interfejsem SATA, który jest rozwiązaniem nietypowym, ponieważ w większości urządzeń tego typu stosowane są nośniki talerzowe. Tutaj możemy oczekiwać zdecydowanie wyższych transferów. Oczywiście nie ma nic za darmo i taki produkt posiada dużo wyższą cenę w przeliczeniu na jeden GB.

Pod obudową znajduje się dysk SSD Premier SP550 SATA i mostek JMS567 SATA-USB 3.0.

ADATA SC660

ADATA SC660

Kiedy podłączymy SC660 do komputera zobaczymy, że na jego obudowie zapali się dioda LED w kolorze niebieskim. Kiedy kopiujemy pliki dioda ta miga. Dysk w komputerze jest widoczny pod nazwą ADATA SC660 i oferuje w praktyce 223 GB wolnej przestrzeni. Na kolejnej stronie zamieściliśmy wyniki przeprowadzonych testów.

ADATA SC660

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Onyks

  2017-01-20 00:09:16

  Czy po wydobyciu tego cacka z obudowy, otrzymamy zwykłe SSD na SATA?

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...