» załóż konto» przypomnij hasło

Potężny zapas mocy!

ADATA D16750 – test powerbanku

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-11-06 18:21:46

A A A | Wejść na stronę 10610 | Komentarzy 0

ADATA D16750 – test powerbanku

Do tej pory na rynku oglądaliśmy przede wszystkim kompaktowe banki energii, które swoimi rozmiarami pozwalały schować się o kieszeni. Firma ADATA postanowiła jednak odejść od tego trendu i wprowadziła do sklepów urządzenie D16750. To prawdziwy gigant wśród power banków, który swoimi gabarytami przebija wszystkie modele, które do tej pory mieliśmy okazję oglądać. To nic dziwnego, ponieważ jego pojemność to aż 16750 mAh, co w praktyce powinno pozwolić nawet na sześciokrotne naładowanie iPhone’a 6S. Czy jest tak w rzeczywistości? Sprawdziliśmy to! Zapraszamy do lektury.

Urządzenie zostało zapakowane w eleganckie pudełko, na którym umieszczono wszelkie najważniejsze informacje o power banku. Dowiadujemy się, że jest to model oferujący klasę szczelności IP67, co w praktyce oznacza pyłoszczelność i odporność na zanurzenie w wodzie na głębokość jednego metra przez 30 minut. Poza tym model ten oferuje możliwość ładowania jednocześnie dwóch urządzeń prądem o natężeniu 1A i 2.4A.

ADATA D16750

W komplecie nie znajdziemy nic poza samym power bankiem i przewodem microUSB/USB. Samo urządzenie już od pierwszego kontaktu robi bardzo dobre wrażenie. Sprzęt jest naprawdę potężny, jak na urządzenie tego typu. Ma on prostopadłościenną obudowę o wymiarach 140 x 80 x 30 mm, co czynni go jednym z największych power banków na rynku. Na obudowie mamy liczne wyżłobienia, które nadają urządzeniu nowoczesnego, bardziej dynamicznego charakteru. Na górnej ściance umieszczono logo producenta i cztery diody, które sygnalizują poziom naładowania ogniw. Na dłuższym boku mamy dostępny włącznik, który przykryty jest specjalnym, ochronnym tworzywem.

ADATA
D16750

 

ADATA D16750

Na krótszym boku mamy latarkę, a obok niej klapkę, których zabezpiecza interfejsy. Pod nią umieszczono dwa porty USB i jeden microUSB. Ten ostatni służy do ładownia samego D16750. Porty do ładowania oznaczone są jako Output 1 i Output 2. Oferują one kolejno prąd ładowania 1 A i 2.4 A. Oczywiście na pokładzie mamy baterie litowo-jonowe, których pojemność spada równomiernie z czasem i liczbą cykli ładowania.

ADATA D16750

Jak już wspomnieliśmy sprzęt jest odporny na wodę, pył i upadki. Całość waży aż 370 gramów. Producent udziela na swój sprzęt 1 rok gwarancji. Warto tutaj dodać, że ADATA wyposażyła moel ten w specjalne systemy zabezpieczające prze przeładowaniem, przegrzaniem, rozładowaniem, zwarciami i nadmiernym prądem/natężeniem prądu.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...