» załóż konto» przypomnij hasło

xPost - setki ekranów pod kontrolą

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 12240 | Komentarzy 0

xPost - setki ekranów pod kontroląxPost to aplikacje do centralnego i zdalnego zarządzania treścią nawet 255 cyfrowych ekranów, połączonych w sieci, w ramach systemów digital signage. Oprogramowanie firmy Cayin Technology wprowadził na rynek dystrybutor kompleksowych rozwiązań digital signage i wyłączny przedstawiciel marki Cayin w Polsce, firma Veracomp SA.
Na oprogramowanie xPost składają się trzy moduły stworzone w technologii JavaServer Pages (wykorzystującej język Java, wpleciony w kod HTML danej strony), przeznaczone do zarządzania treścią do 255 połączonych w sieć wyświetlaczy. Aplikacja lobbyPost używany jest do prezentowania komunikatów w holach i korytarzach hotelowych, centrach kongresowych, czy galerii handlowych. Natomiast meetingPost specjalizuje się w tworzeniu agend spotkań w salach wykładowych, konferencyjnych i bankietowych. Trzecia z aplikacji, wayfinderPost, wskazuje najważniejsze informacje odwiedzającym muzea, centra targowe, czy inne miejsca publiczne.

Aplikacje dzielą powierzchnie wyświetlaczy na kilka części, prezentując różne treści, w wielu konfiguracjach. Oferują przy tym gotowe szablony lub pozwalają dowolnie modyfikować strukturę i treść obszaru wyświetlania. Dzięki lobbyPost, jednocześnie na sześciu częściach ekranu, mogą być publikowane informacje o oferowanych pokojach, ich dostępności i cenach, aktualne kursy walut i prognoza pogody. Ponadto jest miejsce na zegar, animowane we flashu logo, reklamę, pokaz filmu, slajdów i tekst.

meetingPost to aplikacja do zarządzania harmonogramami w miejscach, gdzie istnieje potrzeba prezentowania aktualnych informacji o odbywających się i planowanych spotkaniach. Z kolei wayfinderPost, to narzędzie, które za pomocą dynamicznych znaków, symboli i schematów umieszczonych w gotowym, multimedialnym szablonie, wskazuje drogę, informuje o lokalizacji i charakterze wydarzenia. Oba moduły można łatwo zintegrować, pozwalając na równoczesne publikowanie nazw eventów, ich daty, logotypów i zdjęć organizatorów oraz dowolnych treści na dwóch dodatkowych obszarach wyświetlania (dostępnych w wayfinderPost).

Zaletą każdej z wymienionych aplikacji jest możliwość zarządzania systemem digital signage za pośrednictwem Internetu, z poziomu każdej przeglądarki. W celu dodania treści, czy jej szybkiej modyfikacji lub ustalenia harmonogramu jej emisji, wystarczy znajomość podstaw Internetu. Obsługa systemu, który może zmienić wyświetlaną treść nawet na setkach cyfrowych wyświetlaczy, nie wymaga żadnych umiejętności programistycznych. Aplikacje można zainstalować na dowolnym komputerze. Warunkiem sprawnego działania systemu jest współpraca oprogramowania z odtwarzaczami digital signage firmy Cayin - SMP-WEB, SMP-WEBPLUS i SMP-WEB3N.

Digital signage to sieć cyfrowych ekranów centralnie i zdalnie zarządzanych. Za ich pomocą można rozpowszechniać równocześnie treści promocyjne, rozrywkowe, czy informacyjne, by przykuć uwagę klientów. W Veracomp, dostępne są wszystkie niezbędne elementy systemu. Ekrany LCD (public display NEC i SHARP, LCD MAG), projektory (Optoma, SHARP) lub cylindryczne ekrany LED 360 stopni (DynaScan). Ponadto dedykowane do digital signage odtwarzacze i serwery wraz z oprogramowaniem do zarządzania treścią (Cayin Technology) oraz niezbędne akcesoria (jak np. splittery, przełączniki i matriksy ATEN). Znaczącym wzbogaceniem instalacji DS. są systemy montażowe (Edbak, Ergotron), urządzenia do przetwarzania i dystrybucji przekazów multimedialnych (Kramer Electronics), głośniki emitujące dźwięk kierunkowy (Panphonics) oraz folia do tylnej projekcji Vikuiti (3M).

Wymagania systemowe i sprzętowe:

System operacyjny: Windows® XP or Windows® Vista
Rozdzielczość wyświetlacza: 1024 x 768 lub wyższa (rekomendowana)
Procesor: Intel® Pentium® 4 kompatybilny z CPU lub wyższy
Pamięć: 1024 MB lub wyższa (rekomendowana)
Dysk twardy: 200 MB dla oprogramowania, 10GB minimum dla treści
Przeglądarka: Internet Explorer® 6 lub wyższa, Firefox® 1.5 lub wyższa

Dostępność i ceny:

Programy są dostępne pod adresem: www.caintech.com. Sugerowana cena detaliczna 1 licencji na lobbyPost w Veracomp wynosi 120 USD netto, meetingPost 35 USD netto, a wayfinderPost 70 USD netto. Cały pakiet - xPost Standard - kosztuje 1680 USD netto (cena promocyjna do 31.12.2008)
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...