» załóż konto» przypomnij hasło

W jaki sposób wideorejestrator poprawia bezpieczeństwo?

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2017-09-16 01:53:13

A A A | Wejść na stronę 1810 | Komentarzy 0

W jaki sposób wideorejestrator poprawia bezpieczeństwo?

Nie, kamera w samochodzie nie chroni przed kolizjami. W tym wypadku nadal będziesz zdany na własne umiejętności i rozwagę innych kierowców. Mimo to zakup wideorejestratora może stanowić doskonałą inwestycję, pozwalającą uniknąć wielu nieprzyjemności.

To, że kamera samochodowa nie służy do zapobiegania wypadkom wcale nie oznacza, iż nie przyda się, gdy już dojdzie do takiego nieszczęścia. A jeśli ktoś oskarży nas o spowodowanie kraksy, choć jesteśmy niewinni? Nagrany przez wideorejestrator film może w takiej sytuacji posłużyć jako rozstrzygający dowód w sprawie.

Bezpieczny 24/7
Kolejnym zabezpieczeniem, tym razem pomyślanym o zaparkowanym aucie, jest tryb parkingowy. Dzięki tej funkcji kamera włączy się, gdy tylko wykryje w pobliżu ruch. Teraz wyobraźmy sobie innego kierowcę, który zderzy się z naszym samochodem i ucieknie z miejsca zdarzenia. A wandale, rozmiłowani w niszczeniu cudzej własności? Dzięki wideorejestratorowi wcale nie musimy być świadkami zdarzenia, by móc przyłapać kogoś na gorącym uczynku.

Walcz o swoje prawa
Każdy z nas zna historie o kierowcach, którzy niesłusznie dostali mandat za rzekome przekroczenie prędkości i musieli później walczyć w sądzie o swoje prawa. Przykładowo wideorejestratory DOD posiadają wbudowany GPS, dzięki któremu możemy w każdej chwili sprawdzić szybkość, z jaką poruszaliśmy się na danym odcinku trasy i błyskawicznie obalić fałszywe oskarżenia.

Jedź ekonomicznie
Wspomniany GPS pozwala także na dokładne zaplanowanie trasy. Prócz oczywistych względów bezpieczeństwa, wcześniejsze planowanie pomaga też wprowadzić w życie popularny ostatnimi czasy Eco driving, czyli sztukę ekonomicznej jazdy samochodem. W ten sposób kamera w aucie wpływa nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale także pozwala… zaoszczędzić pieniądze.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...