» załóż konto» przypomnij hasło

TP-Link prezentuje nowe punkty dostępowe WiFi 6 z serii Omada EAP

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2021-02-12 14:01:29

A A A | Wejść na stronę 830 | Komentarzy 0

TP-Link prezentuje nowe punkty dostępowe WiFi 6 z serii Omada EAP

 Centralnie zarządzane punkty dostępowe z serii Omada EAP służą do budowy sieci bezprzewodowej na dużych powierzchniach. Nowe access pointy WiFi 6 EAP620 HD oraz EAP660 HD znajdą zastosowanie w miejscach, w których z bezprzewodowej sieci korzysta wielu użytkowników jednocześnie. Ofertę uzupełnia kompaktowy, montowany w puszcze elektrycznej punkt dostępowy EAP235-Wall.

Punkty dostępowe EAP620 HD oraz EAP660 HD działają w najnowszym standardzie WiFi 6 i świetnie poradzą sobie w bardzo obciążonych środowiskach, np. w centrach handlowych, biurach, salach konferencyjnych czy też wykładowych. Z kolei pracujący w standardzie WiFi 5 EAP235-Wall, który jest kompaktowy i elegancki, doskonale wpisze się w wystrój hotelowych pokojów czy biurowych gabinetów.

Nowe technologie standardu 802.11ax, takie jak modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM, umożliwiają urządzeniu EAP660 HD osiągnąć bardzo wysokie prędkości łącznie aż do 3600 Mb/s (do 1148 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz), natomiast modelowi EAP620 HD do 1800 Mb/s (do 574 Mb/s oraz do 1201 Mb/s w odpowiednich pasmach). Z kolei access point EAP235-Wall oferuje łączną przepustowość do 1200 Mb/s: do 300 Mb/s (w paśmie 2,4 GHz) oraz do 867 Mb/s (w paśmie 5 GHz).

We wszystkich najnowszych punktach dostępowych TP-Link zastosowano technologię MU-MIMO, która pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Dodatkowo, wykorzystana w modelach EAP620 HD oraz EAP660 HD technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access pointy mogą osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracująw standardzie WiFi 5 (802.11ac). Punkty dostępowe WiFi 6 gwarantują także płynny roaming, dzięki któremu transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie są przerywane, gdy użytkownicy zmieniają lokalizację. Zarówno EAP620 HD, EAP660 HD, jak i EAP235-Wall wykorzystują Beamforming czyli technologię kształtowania wiązki, która sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne, nawet w bardzo wymagających warunkach.

Bezprzewodowe punkty dostępowe EAP620 HD oraz EAP660 HD przeznaczone są do montażu na suficie, natomiast EAP235-Wall jest modelem naściennym, przeznaczonym do montażu w puszce elektrycznej. Co ważne, wszystkie nowe access pointy obsługują technologię PoE, dzięki czemu wykorzystując zaledwie jeden przewód, można zasilać urządzenia oraz zintegrować je z siecią LAN.

Model EAP620 HD wyposażono w jeden gigabitowy port Ethernet, natomiast EAP660 HD w jeden port Ethernet 2,5Gb/s. Model przeznaczony do naściennego montażu EAP235-Wall posiada cztery gigabitowe porty Ethernet (1 port uplink oraz 3 porty downlink), w tym jeden port downlink z obsługą PoE pass-through, przeznaczony do zasilania urządzeń przewodowych, takich jak np. znajdujący się na wyposażeniu pokoju hotelowego telefon IP.

Konfiguracja i zarządzanie punktami dostępowych może się odbywać na dwa sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów lub przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller. Najnowsze access pointy
TP-Link są kompatybilne z platformą Omada SDN, która zapewnia niskie koszty utrzymania sieci,
a administratorzy mogą z dowolnego miejsca centralnie zarządzać w chmurze siecią złożoną nawet
z setek punktów dostępowych, przełączników i routerów, także rozproszonych pomiędzy placówkami.

Prezentowane urządzenia z serii Omada pozwalają na stworzenie aż 16 niezależnych sieci Wi-Fi (SSID)
z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...