» załóż konto» przypomnij hasło

Targi CES 2019: Nowe urządzenia HyperX dla graczy

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2019-01-11 12:30:12

A A A | Wejść na stronę 964 | Komentarzy 0

Targi CES 2019: Nowe urządzenia HyperX dla graczy

HyperX™, dział gamingowy firmy Kingston Technology Company Inc., przedstawił pierwszy autonomiczny mikrofon o nazwie HyperX Quadcast przeznaczony zarówno dla influencerów i zawodowych graczy, jak i aspirujących streamerów. Na tegorocznych targach CES HyperX zaprezentował nie tylko nową linię produktów, lecz również nowe pozycje wzbogacające dotychczasową ofertę urządzeń gamingowych. Przykładem są słuchawki HyperX Cloud Orbit i Cloud Orbit S z technologią firm AudezeTM i Waves Technology, które wyznaczają nowe standardy immersyjnych efektów dźwiękowych podczas gry. To jednak jeszcze nie wszystko! HyperX rozszerza ofertę słuchawek Cloud Alpha o edycję biało-fioletową, a ponadto zaprezentuje mysz gamingową HyperX Pulsefire Raid RGB oraz dodatkowe moduły pamięci HyperX Predator DDR4 RGB o pojemności 16 GB.

„Targi CES to dla firmy HyperX świetna okazja do zademonstrowania znakomitych produktów gamingowych dla graczy na wszystkich poziomach” ― mówi Paul Leman, Vice president HyperX w regionie EMEA. „Niezależnie od tego, czy ktoś zanurza się w świecie walk Battle Royale, gra z przyjaciółmi w internetową koszykówkę, czy spada z tapczanu pochłonięty bijatyką na konsoli Nintendo Switch, PlayStation lub Xbox, nowe najwyższej klasy produkty HyperX zapewnią mu niezapomniane wrażenia”.

Cloud Orbit i Cloud Orbit S to pierwsze słuchawki gamingowe HyperX wyprodukowane we współpracy z firmami AudezeTM i Waves Technology. Opatentowane przez Audeze przetworniki Planar Magnetic 100 mm zapewniają doskonałą jakość dźwięku, a technologia audio Waves Nx 3D sprawia, że użytkownik czuje się zanurzony w świecie gry, podobnie jak w kinie. Ponadto model Cloud Orbit S został wyposażony w technologię śledzenia ruchów głowy Waves Nx, która stwarza stabilne, hiperrealistyczne otoczenie dźwiękowe 360°. Ruchy głowy użytkownika „ożywiają” pomieszczenie 1000 razy na sekundę. Słuchawki gamingowe HyperX z rozwiązaniami firm Audeze i Waves wyznaczają nowe standardy jakości dźwięku dzięki wykorzystaniu technologii audio, które wcześniej były dostępne tylko w słuchawkach dla audiofilów.

„HyperX z przyjemnością informuje o rozszerzeniu oferty słuchawek gamingowych o pierwsze przewodowe słuchawki z technologią Planar Magnetic, stworzone dzięki współpracy z firmą Audeze” ―mówi Paul Leman. „Wykorzystując technologie Audeze i Waves Nx, cały czas tworzymy nowe, innowacyjne produkty audio przeznaczone dla społeczności gamingowej”.

Słuchawki Cloud Orbit są oparte na przełomowej platformie Audeze Mobius z przetwornikiem planarnym magnetycznym (Planar Magnetic) 100 mm, który zapewnia czysty i realistyczny dźwięk przestrzenny. W projektach firmy Audeze opartych na technologii Planar Magnetic wykorzystywane są wyjątkowo cienkowarstwowe głośniki i niestandardowe magnesy o dużej mocy, dzięki czemu użytkownik może dokładnie usłyszeć, gdzie znajduje się jego przeciwnik. Czysty dźwięk o wysokiej rozdzielczości i szerokim zasięgu sprawia, że gracz może się całkowicie „zanurzyć” w realiach gry.

„Gry to dziedzina, w której nasze produkty mogą przynieść największe korzyści. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z firmą HyperX. W ten sposób nasze znakomite technologie audio trafią do szerszej społeczności gamingowej. Chcemy zapewnić graczom nowe, bardziej atrakcyjne wrażenia, zwłaszcza w przypadku gier, w których dochodzi do bezpośrednich starć uczestników” ― mówi Sankar Thiagasamudram, założyciel i CEO Audeze.

Technologia Waves Nx precyzyjnie śledzi nawet najmniejsze ruchy głową i na tej postawie w inteligentny sposób, z bardzo dużą dokładnością i wnikliwością tworzy środowisko akustyczne, w którym porusza się użytkownik. Użytkownicy czują się dosłownie zanurzeni w wirtualnej rzeczywistości akustycznej gier, filmów i muzyki. Gdy chcemy się upewnić, skąd dochodzi dźwięk, zwykle poruszamy nieznacznie głową. Uczestnicząc w grze, robimy podobne ruchy, aby zlokalizować zagrożenia, pozycje przeciwników lub umiejscowienie członków tej samej drużyny na małym lub dużym ekranie.

Słuchawki Cloud Orbit i Orbit S są wyposażone w zaawansowane możliwości dostosowywania i spersonalizowane ustawienia dźwięku 3D, takie jak kalibracja zgodnie z indywidualnymi pomiarami użytkownika, dostosowanie do warunków panujących w pomieszczeniu1 i wstępna konfiguracja profili EQ. Mikrofon z funkcją eliminacji szumów i filtrem trzasków można wykorzystać w aplikacjach czatowych i głosowych, jeśli zaś użytkownik chce wyłącznie słuchać muzyki, może go odłączyć od słuchawek. Dostępne są trzy opcje przewodowego połączenia mikrofonu ― z komputerem PC, konsolą i urządzeniem mobilnym.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum