» załóż konto» przypomnij hasło

Szykujcie wasze portfele na kartę kredytową od Apple!

Autor: Adrian Witkowski | Źródło: Fudzilla | Data: 2018-05-11 19:56:21

A A A | Wejść na stronę 6325 | Komentarzy 0

Szykujcie wasze portfele na kartę kredytową od Apple!

Apple i karty kredytowe? Brzmi dziwnie/niedorzecznie? A jednak! Nadgryzione jabłko już niedługo może zawitać do naszych portfelów.
Kalifornijska firma zdaje się chce sobie odbić straty spowodowane spadkiem przedaży ich smartfonów, oferując swoim klientom karty kredytowe z logo nadgryzionego jabłka. Powitajcie Apple Pay.
Apple i Goldman Sachs szykują się do wypuszczenia wspólnej karty, dzięki czemu będą bliżej klientów, a raczej ich pieniędzy ;) Będzie to pierwszy tego typu ruch dla firmy Steve'a Jobsa.
Apple Pay - bo taką nazwę ma nosić plastik od giganta - ma mieć swoją premierę na początku przyszłego roku. Dokładna data nie zostałą podana.


Wraz ze spadkiem sprzedaży iPhone'ów koncern skupia się na innych rynkach - płatnościach mobilnych, strumieniowaniu muzyki i sprzedaży w App Store. Wprowadzenie karty kredytowej pozwoli na odrobienie strat.
Aktualnie Apple otrzymuje 0,15% wartości od każdej transakcji na App Store. Jednak gdyby klient korzystał z Apple Pay gigant będzie mógł sobie pozwolić na podwojenie przychodów. I wilk syty i owca cała - klient nie odczuwa większych kosztów, a firma zarabia więcej.
Podobno karta będzie nawet umożliwiała branie pożyczek na produkty dostępne w App Store. Pozostaje nam teraz czekać na więcej infromacji, datę premiery i czy rzeczywiście karta kredytowa od Apple przyjmie się na rynku. 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum