» załóż konto» przypomnij hasło

Sterowniki dla notebooków

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 9880 | Komentarzy 0

Sterowniki dla notebookówUżytkownicy notebooków z jednostkami przetwarzania graficznego (GPU) NVIDIA mają teraz możliwość ściągnięcia nowszych wersji sterowników bezpośrednio ze strony NVIDIA.com. Dzięki temu mogą czerpać korzyści z nowej funkcjonalności, ulepszonej kompatybilności z aplikacjami oraz zoptymalizowanej wydajności. Pierwsza wersja sterowników zostanie wzbogacona o obsługę technologii NVIDIA CUDA współpracującą z kartami graficznymi w notebookach.
Spowoduje to, że użytkownicy używający tylko laptopa będą mogli doświadczyć szerokiego wachlarza aplikacji bazujących na technologii CUDA – od zapierających dech w piersiach efektów fizycznych w grach, po przyspieszoną, dzięki GPU, konwersję plików wideo.

“Epic i NVIDIA zainwestowały ogromną ilość czasu i energii, aby dostarczyć klientom niezwykłych doświadczeń z naszym oprogramowaniem,” powiedział Mark Rein, wiceprzewodniczący Epic Games. “Jedynym sposobem, by upewnić się, że klienci będą doświadczać pełnego spektrum doznań jest dostarczanie im zaktualizowanych wersji sterowników. Gratuluję firmie NVIDIA, która jako pierwsza zdecydowała się na zaoferowanie klientom aktualnych wersji sterowników dla notebooków.”

“NVIDIA jest zaangażowana w dostarczanie coraz większej liczbie użytkowników notebooków tej samej wydajności i innowacyjnych funkcji grafiki, do których użytkownicy komputerów stacjonarnych zdążyli się już przyzwyczaić,” powiedział Dwight Diercks, wiceprzewodniczący ds. oprogramowania NVIDIA. “Cały ostatni rok skupiliśmy nasze wysyłki na opracowaniu modułowej architektury naszych sterowników oraz dostarczeniu pakietu instalacyjnego zunifikowanych sterowników, które nie tylko współpracują ze wszystkimi notebookami na rynku, lecz również dostosowują się do wymagań konkretnych modeli, w tym obsługi przycisków funkcyjnych czy funkcji wstrzymania i wznowienia działania systemu.” GPU od dawna były niezbędną platformą do generowania obrazów w czasie rzeczywistym na ekranach komputerów, od niedawna zaś twórcy oprogramowania i producenci systemów zaczęli korzystać z ich mocy przetwarzania równoległego, by dostarczyć nowy poziom wydajności w wielu aplikacjach zajmujących się obliczaniem wizualnym. Nowe sterowniki NVIDIA dla laptopów pozwalają klientom korzystać z ciągle zwiększającej się liczby aplikacji wykorzystujących GPU NVIDIA. Aplikacje takie jak Badaboom od Elemental Technologies, Power Director 7 Cyberlink, TMPGEnc od Pegasys Software oraz TotalMedia Theater od Arcsoft zyskały na wydajności, gdy ciężąr obliczeń przeniesiony został z CPU na GPU. Aplikacje do obliczeń rozproszonych takie jak Folding@home, Eintein@home, GPUGRID oraz SETI@home odnotowały zwiększenie wydajności o rząd wielkości dzięki technologii NVIDIA CUDA. Adobe Creative Suite 4 jest kolejnym przykładem najnowszej aplikacji, która zwiększyła wydajność oraz funkcjonalność dzięki przeniesieniu obliczeń na GPU.
Wraz z technologią PhysX™, procesory graficzne GPU GeForce® ożywiają świat gier poprzez efekty eksplozji pełnych pyłu i fruwających szczątków, postaci poruszających się na podobieństwo rzeczywistych ludzi lub ubrań, które są rozrywane czy naturalnie układają się na ciele. Technologia PhysX wykorzystuje moc GPU GeForce serii 8 lub wyższej, pozwalając na wyświetlanie do 10-20 razy bardziej złożonego graficznie obrazu w grach. Technologia NVIDIA PhysX jest platformą rozwojową dla wiodących producentów takich jak Electronic Arts (EA) oraz 2K Games i jest silnikiem fizycznym w kasowej grze Mirror’s Edge od EA.
Począwszy od dziś, klienci, których notebooki wyposażone są w GPU GeForce® serii 8 lub 9 albo Quadro NVS, mogą ściągnąć wersje BETA zaktualizowanych sterowników ze strony http://www.nvidia.pl/object/notebook_drivers_pl.html.
Klienci będą mogli ściągnąć wersję certyfikowaną WHQL, wspierającą wszystkie GPU GeForce serii 7,8 i 9 oraz Quadro NVS, na początku przyszłego roku.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...