» załóż konto» przypomnij hasło

Sound BlasterX AE-5 PLUS – ulepszona wersja znanej karty dźwiękowej dla graczy

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Creative | Data: 2020-05-21 13:06:23

A A A | Wejść na stronę 3360 | Komentarzy 0

Sound BlasterX AE-5 PLUS – ulepszona wersja znanej karty dźwiękowej dla graczy

Creative wprowadza nowy ulepszony model znanej już świetnie graczom karty dźwiękowej Sound BlasterX AE-5, tym razem z oznaczeniem Plus.

Słynny Sound BlasterX AE-5 był podwójnie wyróżniony na CES 2018 Innovation Awards w kategorii „Sprzęt i komponenty komputerowe” oraz „Akcesoria komputerowe”. Wspierany długą tradycją technologii przetwarzania dźwięku Sound Blaster, taką jak wielokrotnie nagradzany dyskretny bi-wzmacniacz słuchawkowy Xamp, zasilany przez przetwornik cyfrowo-analogowy ESS SABRE32 122 dB 32-bit / 384 kHz. Była to również pierwsza na świecie karta dźwiękowa ze zintegrowanym kontrolerem RGB dająca wyjątkowe doznania estetyczne.

Sound BlasterX AE-5 Plus to karta dźwiękowa na PCI-E z wysokiej jakości przetwornikiem cyfrowo-analogowym od ESS z serii SABRE32, wyposażonym w specjalnie przez nas zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy „Xamp”, zbudowanym na dyskretnych, klasowych układach elektronicznych. Każdy z kanałów dźwiękowych wzmacniany jest indywidualnie, dzięki czemu Sound BlasterX AE-5 Plus zapewnia doskonale odwzorowany dźwięk, bez zniekształceń i opóźnień, spełniając tym samym najbardziej wymagające potrzeby użytkownika. Bardzo niska impedancja 1Ω idealnie obsługuje słuchawki w zakresie od 16 do 600Ω. Sound BlasterX AE-5 dostarcza nie tylko nieskazitelny dźwięk lecz również wyjątkowe efekty wizualne dzięki systemowi oświetlenia Aurora Reactive z 16.800.000 kolorów. Wyjątkowe możliwości odtwarzania dźwięku bez zniekształceń, odchyleń, opóźnień o wysokiej częstotliwości odtwarzania 32bit 384kHz oraz imponującym stosunku sygnału do szumu (SNR) 122dB. A to wszystko po to, by zadowolić osoby o wyostrzonym słuchu, czyli audiofilów oceniających najbardziej krytycznie na świecie. Sound Blaster AE-5 Plus odtwarza wysokiej jakości dźwięk klasy Premium.

Dźwięk przestrzenny w trybie 5.1 i 7.1
Karta dźwiękowa Sound BlasterX AE-5 Plus posiada niezależne tory zbudowane na dyskretnych wzmacniaczach dla sygnału wielokanałowego 5.1. Tryb wielokanałowy 7.1 aktywujemy z wirtualizacją dodatkowych dwóch kanałów. Sound Blaster AE-5 Plus wyposażony jest w najlepszą na rynku technologię wirtualizacji Sound Blaster Surround, którą można w pełni dostosować, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się pełnym potencjałem dźwięku przestrzennego w dzisiejszej rozrywce a oglądanie filmów zrobi się jeszcze przyjemniejsze.

System oświetlenia Aurora Reactive Lighting
Zmień swój komputer w symfonię świateł i dźwięku dzięki naszemu autorskiemu systemowi Aurora Reactive Lighting. Sound Blaster AE-5 Plus doposażony jest w pasek LED RGB, który może zmienić wizualnie komputer w najlepszy zestaw do gier. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu możesz w pełni skonfigurować i dopasować wzór oświetlenia RGB do odtwarzanego dźwięku. Pasek LED posiada pełną paletę 16,8 milionów kolorów i może być rozbudowany o dodatkowe paski lub łączony z innymi tego typu produktami świetlnymi, które są częścią reaktywnego ekosystemu oświetlenia Aurora.

Lider w branży przetwarzania dźwięku
Proces przetwarzania dźwięku aktualizowany i dopracowywany przez lata został zaimplementowany w najnowszej odsłonie karty dźwiękowej z serii AE. Sound BlasterX AE-5 Plus został wyposażony w najnowszą i najlepszą wersję procesora Sound Core3D i Sound Blaster Acoustic Engine, wielokrotnie nagradzanej technologii w dziedzinie przetwarzania dźwięku. Efekty, algorytmy przetwarzania dźwięku w znacznym stopniu poprawiają jakościowo muzykę, filmy i gry. Ulepszona komunikacja głosowa, jest krystalicznie czysta i wierna oryginałowi dzięki technologii Crystal Voice.

Procesor SoundCore 3D zapewnia sprzętowe przetwarzanie dźwięku i zajmuje się jego ulepszeniem dążąc do perfekcji. Poza naszymi markowymi funkcjami przetwarzania dźwięku karta Sound Blaster AE-5 Plus obsługuje również technologie Dolby Digital Live i DTS Connect Encoding.

Nowa wersja karty dźwiękowej AE-5 Plus dostaje ulepszone, zaktualizowane oprogramowanie Sound Blaster Command, które oferuje dużo więcej ustawień i przyjazny interfejs.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...