» załóż konto» przypomnij hasło

Programy do monitoringu Alnet Systems w ofercie FEN

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 11715 | Komentarzy 0

Programy do monitoringu Alnet Systems w ofercie FENJeden z czołowych w Polsce dystrybutorów sprzętu IT z wartością dodaną – Konsorcjum FEN - podpisał umowę o współpracy z firmą Alnet Systems, która zajmuje się tworzeniem systemów cyfrowej rejestracji obrazu i dźwięku. W ten sposób FEN wzbogacił swoją ofertę monitoringu wizyjnego o dwa nowe programy: VDRS dla kamer analogowych oraz NetStation – wersję przeznaczoną dla kamer IP.
Oprogramowanie Alnet VDRS jest przeznaczone do cyfrowego monitoringu z kamer analogowych. Program sprawdza się zwłaszcza w przypadku zdalnego monitoringu z dużą liczbą kamer i przy ich znacznym rozproszeniu. System wyróżnia się też dzięki możliwościom, jakie daje zastosowanie metody kompresji różnicowej, która znacznie minimalizuje ilość danych przesyłanych siecią LAN. W ten sposób czas nagrywania zostaje znacznie wydłużony przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i płynności obrazu.

„Oprogramowanie Alnet VDRS pracuje na klasycznych systemach operacyjnych typu Windows, a w cenie klient otrzymuje dodatkowo aplikację kliencką VDR-C, pozwalającą na nielimitowany i zdalny dostęp do obrazu z kamer oraz zapisów archiwalnych. Może być ono instalowane na komputerach przenośnych typu PocketPC - tzw. PDA, a także na telefonach komórkowych działających na oprogramowaniu SymbianOS i SmartPhone. Wersja aplikacji przeznaczona na telefony komórkowe i PocketPC umożliwia zdalny monitoring z niemal każdego miejsca na ziemi, bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń. Dzięki temu właściciel firmy posiada pełny dostęp do obrazu z kamer na żywo oraz do archiwum nagrań, używając jedynie telefonu komórkowego. W ten sposób nawet podczas podróży służbowej, może sprawować nadzór nad załogą swojej firmy” – mówi Anna Rojewska, Product Manager Monitoring IP, Konsorcjum FEN.

Z kolei program NetStation to zaawansowany system sieciowy przeznaczony do nagrywania obrazu i dźwięku z kamer IP firmy ACTi. Do jego najistotniejszych zalet należy skalowalność, co w praktyce oznacza, że może obsługiwać dowolną liczbę kamer. Aplikacja może występować również w postaci systemu hybrydowego (wersja NET) – czyli współpracować zarówno z kamerami analogowymi, jak i IP. Jest to niezwykle przydatne przede wszystkim w sytuacji, gdy planowana jest rozbudowa już istniejącej sieci CCTV o nowe kamery IP. W tym przypadku rozwiązanie to pozwala na znaczne ograniczenie kosztów związanych z inwestycją. NetStation jest tak naprawdę nową edycją znanego VDRS-a, używaną w systemach monitoringu IP.

„Dzięki dołączeniu do naszego portfolio uznanych w branży programów firmy Alnet Systems, dysponujemy kompleksową ofertą rozwiązań służących do zapewnienia profesjonalnego monitoringu wizyjnego, bazującego głównie na systemach IP. Oprogramowanie Alnet bardzo dobrze sprawdza się w pracy z zaawansowanymi kamerami IP firmy ACTi, które także znajdują się w ofercie FEN. Połączenie niezawodności tych kamer z funkcjonalnością oprogramowania Alnet daje możliwość stworzenia bardzo nowoczesnego i niezawodnego systemu monitoringu” - dodaje Anna Rojewska.

Pod konkretne systemy, FEN dedykuje zaawansowane rejestratory IP z oprogramowaniem umożliwiającym np. sprawdzanie czujności pracowników ochrony. Niezwykle przydatna jest funkcja zliczania czasu, w którym użytkownik - pracownik ochrony nie reaguje na pytania systemu. Polega ona na tym, że system określa czas, przez który użytkownik był nieaktywny i taką informację wysyła na pocztę elektroniczną osobie zarządzającej w firmie. Te i wiele innych funkcji, dostępnych w kompleksowych systemach do monitoringu IP z oferty FEN, pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa w firmie oraz mobilizację osób odpowiedzialnych za nadzór tego systemu.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...