» załóż konto» przypomnij hasło

Packard Bell iPower GX

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: DV Hardware | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 8650 | Komentarzy 0

Packard Bell iPower GXPackard Bell rozszerza ofertę dla graczy o iPower GX – mocny notebook do gier łączący miejski styl z wysoką wydajnością. W ciągu zaledwie dwóch lat marka Packard Bell stała się dobrze znana na rynku europejskim, także w segmencie gier. Seria komputerów stacjonarnych ipower odniosła wielki sukces wśród graczy, dzięki sponsorowaniu przez firmę zawodów Electronic Sports World Cup i turnieju ipowergames. Debiut iPower GX to nowy krok na drodze rozwoju Packard Bell. Łącząc doświadczenie w dziedzinie komputerów przeznaczonych do gier ze specjalizacją w zakresie notebooków, Packard Bell stworzył elitarny model notebooka przeznaczony dla zaawansowanych graczy przy zachowaniu rozsądnej ceny.

„Nie zgadzamy się z obiegowym stwierdzeniem, że notebooki do gier to produkt niszowy”, powiedział Emanuel Fromont, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Packard Bell. „Krytycy to samo mówili o stacjonarnych komputerach do gier, lecz model ipower dowiódł, że nie mieli racji. iPower GX to niezwykła moc i elitarne wzornictwo dla entuzjastów gier.”

Pasja
Gry nie pozostawiają nikogo obojętnym. Mniej lub bardziej zaawansowani entuzjaści gier z pasją mówią o swoich grach i systemach je obsługujących. Dlatego projektanci Packard Bell zaczęli pracę od nadania iPower GX wzornictwa nawiązującego jednocześnie do kultury gier komputerowych i graffiti. Jeszcze przed otwarciem pokrywy nowy notebook Packard Bell wyróżnia się niezwykłą obudową i czerwonym wykończeniem, inspirowanym dziełami wykonywanymi farbami w sprayu. Termicznie wydajna konstrukcja znajduje się w obudowie odpornej na zarysowania. Po otwarciu ukazuje się zachwycający, 17-calowy ekran full HD o rozdzielczości 1900x1200, lśniące czarne powierzchnie oraz szczotkowane aluminium.

Moc

Wrażenia nasilają się po włączeniu. Obraz na 17-calowym ekranie generowany jest przez jeden z wiodących modeli kart graficznych na rynku: NVIDIA GeForce 9800M GTS z 1GB pamięci GDDR3 VRAM, umożliwiający osiągnięcie ponad 90001 punktów w 3DMark06. System posiada również wprowadzony niedawno procesor Intel® Core™ 2 Quad Q9100 – najpotężniejszy z dotychczasowych procesorów mobilnych Intela. 17-calowy ekran ma powłokę Diamond View i rozdzielczość full HD, umożliwiającą oglądanie filmów z dysków Blu-ray2 w najwyższej jakości. iPower GX może być wyposażony w nawet 4GB pamięci DDR, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w intensywnych aplikacjach i pracy wielozadaniowej.

iPower GX jest idealny nie tylko dla graczy, lecz również dla entuzjastów mediów – dostępny jest z dwoma dyskami twardymi e-SATA o łącznej pojemności 640GB (2x320GB). Ponadto, oferuje szybkie złącza, wysokiej jakości kamerę internetową 1,3 megapiksela, sieć Gigabit LAN, Wi-Fi (N), 3 porty USB, 1 port FireWire, czytnik kart 5 typów oraz opcjonalnie moduł Bluetooth.

Doskonałość
Moc i wzornictwo nowego iPower GX zostały uważnie dobrane przez ekspertów Packard Bell tak, by zwiększyć łatwość obsługi urządzenia. Nowy model jest wystarczająco wydajny, by zastąpić komputer stacjonarny, jednocześnie uwalniając użytkownika od niewygodnych urządzeń peryferyjnych. Opcjonalny, 17-calowy wyświetlacz full HD eliminuje potrzebę zewnętrznego monitora, a opcjonalny moduł Bluetooth pozwala łatwo podłączać kompatybilne urządzenia, takie jak mysz czy słuchawki z mikrofonem. W podróży, technologia zarządzania mocą procesora centralnego i graficznego, współpracują ze sobą, wydłużając maksymalnie czas pracy na 9-komorowym akumulatorze w technologii jonów litu. Obsługa multimediów jest wygodna z poziomu klawiatury, a o dodatkowe bezpieczeństwo dba wbudowany moduł rozpoznawania linii papilarnych.
Dostępność i ceny

Nowy notebook do gier iPower GX dostępny jest na rynku europejskim w cenie €1499.


1 Wynik w programie 3D mark może być różny w zależności od pozostałej konfiguracji.

2 Napęd Blu-ray opcjonalny.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...