» załóż konto» przypomnij hasło

Nowy pakiet Endpoint Management Suite

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 13194 | Komentarzy 0

Nowy pakiet Endpoint Management SuiteFirma Symantec Corp. ogłosiła nowy pakiet Symantec Endpoint Management Suite, który wyznacza standardy branżowe w zakresie zintegrowanych rozwiązań do zarządzania systemami, zabezpieczania urządzeń końcowych, wykonywania kopii zapasowych i odtwarzania. Firmy z branży IT dążą do uzyskania niezawodności swoich środowisk operacyjnych i zdają sobie sprawę z tego, że bezpieczne urządzenie końcowe to urządzenie dobrze zarządzane.
Zdaniem analityków branżowych, ponad 90 procent wszystkich luk w zabezpieczeniach systemów można wyeliminować przez odpowiednią konfigurację systemu i zarządzanie poprawkami. Pozostałe luki wymagają złożonych zabezpieczeń przed zagrożeniami bezpieczeństwa typu „godzina zero” oraz nowymi zagrożeniami. Ponadto niezbędne jest niezawodne rozwiązanie do wykonywania kopii zapasowych i odzyskiwania systemu, zapewniające organizacji ochronę przed utratą danych, awarią systemu, błędami użytkownika lub katastrofami.

Pakiet Symantec Endpoint Management Suite zabezpiecza urządzenia końcowe poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii we wszystkich trzech aspektach konfiguracji systemu: zarządzania, bezpieczeństwa i odtwarzania. W skład pakietu wchodzą następujące produkty: Symantec Endpoint Protection 11.0, Altiris Client Management Suite 6 i Backup Exec System Recovery 8 Desktop Edition. Ponadto w pakiecie została wykorzystana otwarta architektura Symantec oparta na architekturze zorientowanej na usługi i bazie danych konfiguracji Altiris (CMDB), co pozwala wykorzystać współdziałanie funkcji zabezpieczeń i zarządzania systemem.
Otwarta architektura umożliwia większy zakres współdziałania między rozwiązaniami firmy Symantec oraz pozwala partnerom i klientom integrować używane przez nich aplikacje z platformą Symantec. Architektura oparta na usługach sieci WWW jest wyposażona w funkcje współużytkowania danych i umożliwia automatyzację infrastruktury informatycznej. Dzięki temu zwiększa skuteczność wykonywania procesów i redukuje koszty oraz ryzyko związane z korzystaniem z oprogramowania.

Pracując nad dalszym rozwojem rozwiązań, Symantec oczekuje, że otwarta architektura zapewni szybki dostęp do nowych funkcji i zaspokoi najpilniejsze potrzeby klientów związane z koordynacją firmy, redukcją kosztów, poprawą jakości usług informatycznych, usprawnieniem sposobu obsługi przez użytkowników i skutecznymi zabezpieczeniami. W kolejnej wersji pakietu zostaną zintegrowane rozwiązania firmy Symantec do zapobiegania utracie danych, wirtualizacji urządzeń końcowych, kontroli dostępu do sieci i zautomatyzowanego zarządzania procesami informatycznymi.

W skład pakietu Endpoint Management Suite wchodzą następujące moduły:
* Zarządzanie – automatyzacja i usprawnienie zadań zarządzania cyklem eksploatacji urządzeń końcowych, w tym ewidencja elementów sprzętowych i oprogramowania, wskaźniki aplikacji, dostawy oprogramowania, zarządzanie poprawkami, instalacja i migracja systemu operacyjnego oraz zdalne sterowanie. Pozwala oszczędzić koszty przez automatyzację i powtarzalność procesów informatycznych.
* Bezpieczeństwo – ochrona przed kolejną generacją niespotykanych zagrożeń bezpieczeństwa i ataków zapewnia niezawodność, stabilność i bezpieczeństwo środowiska pracy urządzeń końcowych. Zintegrowane funkcje zarządzania oprogramowaniem pozwalają szybciej identyfikować i eliminować zagrożenia bezpieczeństwa.
* Kopie zapasowe i odtwarzanie – odzyskiwanie krytycznych plików w ciągu sekund i kompletnych systemów w ciągu minut, a nie dni, co stwarza dodatkową warstwę ochrony przed nieprzewidzianymi zagrożeniami i katastrofami.

Licencjonowanie i dostępność

Pakiet Symantec Endpoint Management Suite jest już dostępny i można go nabyć u autoryzowanych partnerów typu VAR, integratorów systemów i dystrybutorów firmy Symantec. Więcej informacji znajduje się na stronie http://go.symantec.com/ems.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...