» załóż konto» przypomnij hasło

Nowy model Snapdragon X20 od Qualcomm

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: GSMArena | Data: 2017-02-26 19:21:29

A A A | Wejść na stronę 1125 | Komentarzy 0

Nowy model Snapdragon X20 od Qualcomm

Firma Qualcomm zaprezentowała nowy model modemu Snapdragon X20, który jest drugą generacją układu Gigabit LTE od tego producenta. Układ został przygotowany w 10 nm procesie produkcji i charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz obsługą jednocześnie 12 strumieni danych.

Według producenta modem Snapdragon X20 jest pierwszym na świecie, który zgodny jest z LTE Cat. 18. To zapewnia teoretycznie prędkość pobierania danych na poziomie 1,2 GB/s, to wynik o 20% lepszy od modelu poprzedniej generacji (Snapdragona X16). Mamy tutaj także agregację sieci do pięciu pasm 20 MHz downlink i dwóch 20 MHz uplink. Dzięki zastosowaniu modulacji 256-QAM możliwe było uzyskanie przepustowości do 100 Mb/s. Dla pasma uplink przy 64-QAM prędkość może wynosić do 150 Mb/s. X20 zapewnia zaawansowane funkcje dla dual SIM, wspiera DSDV, pozwala na korzystanie z Ultra HD Voice i usług opartych na IMS dla obu kart SIM. Nie zabrakło także wszystkich istotnych technik łączności i zgodności z 40 pasmami częstotliwości.

Nowy układ pozwoli osiągać na urządzeniach mobilnych transfer, który do tej pory był tylko możliwy dla połączeń światłowodowych. Do tego jednak potrzebne są możliwości techniczne. X20 trafi do pierwszych urządzeń w pierwszej połowie 2018 roku.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Magia świąt - konkurs

  Magia świąt - konkurs

    W naszej redakcji już od kilku dni intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Postanowiliśmy pomóc Wam przejść przez ten...

 • Wygraj słuchawki Brainwavz

  Wygraj słuchawki Brainwavz

  Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są słuchawki Brainwavz Omega. Aby zdobyć znaleźć się na liście zwycięzców...

 • Wakacyjny konkurs z marką Honor

  Wakacyjny konkurs z marką Honor

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są gadżety od firmy Huawei. Aby zdobyć znaleźć się na liście...