» załóż konto» przypomnij hasło

Norton Internet Security 2009 i Norton Antivirus 2009 w wersji beta

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 10930 | Komentarzy 0

Norton Internet Security 2009 i Norton Antivirus 2009 w wersji betaFirma Symantec, producent oprogramowania zabezpieczającego marki Norton, poinformowała o udostępnieniu programów Norton Internet Security 2009 i Norton AntiVirus 2009. Można je pobrać pod adresem http://www.symantec.com/norton-beta/. Produkty Norton z serii 2009 zaprojektowano tak, aby ich działanie nie wpływało na wydajność systemu. Wzbogacono je o ponad 300 usprawnień dotyczących prawie każdego aspektu — od mechanizmów skanujących po interfejs użytkownika.
Wersje beta dają przedsmak najważniejszych nowości, takich jak jednominutowa instalacja, najszybsze w branży aktualizacje i zużycie pamięci o ponad połowę mniejsze niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.Najważniejsze rozwiązanie wpisuje się w założenie zniwelowania wpływu oprogramowania zabezpieczającego na wydajność systemu. Produkty marki Norton wyposażono w technologię
o nazwie Norton Insight, która zmniejsza konieczność skanowania plików. Dzięki danym uzyskanym od milionów uczestników programu Norton Community technologia ta umożliwia uniknięcie skanowania plików, które zwykle znajdują się w większości komputerów
i statystycznie są bezpieczne.

Oprogramowanie Norton z serii 2009 wyposażono w funkcje przeznaczone dla użytkowników zaawansowanych i miłośników gier komputerowych:
* Tryb działania w tle — zawiesza alerty i automatycznie dokonuje aktualizacji, aby nie przeszkadzać użytkownikowi ani nie spowalniać działania komputera (gier, filmów czy prezentacji).
* Uproszczony interfejs użytkownika — zapewnia łatwiejszy dostęp do szczegółowych ustawień konfiguracyjnych oraz możliwość śledzenia procesu wykrywania zagrożeń i stanu wydajności.

Poza funkcjami zwiększającymi wydajność produkty marki Norton z serii 2009 zawierają następujące mechanizmy zabezpieczające:
* Norton Protection System — wraz z innymi rozwiązaniami nie dopuszcza do przedostania się zagrożeń do systemu. Ten wielowarstwowy system zabezpieczeń zawiera między innymi ochronę przeglądarki internetowej przed złożonymi atakami opartymi na sieci WWW, mechanizm ochrony w czasie rzeczywistym SONAR, system zapobiegania włamaniom, a także technologie zabezpieczające przed narzędziami typu „rootkit”, wirusami oraz programami typu „spyware”.
* Norton Identity Safe — zabezpiecza tożsamość użytkownika podczas zakupów, korzystania z usług bankowych i grania w gry internetowe (funkcje dostępne tylko w pakiecie Norton Internet Security 2009).
* Funkcja sieci domowej — umożliwia użytkownikom przegląd stanu urządzeń w sieci domowej i zarządzanie nimi (funkcje dostępne tylko w pakiecie Norton Internet Security 2009).
* Funkcje ochrony przed botami — nie pozwalają programom typu „bot” przejąć kontroli nad komputerem.

Dostępność wersji beta

Bezpłatne publiczne wersje beta pakietu Norton Internet Security 2009 i programu Norton AntiVirus 2009 można pobrać na stronie: http://www.symantec.com/norton-beta/. W tym tygodniu zostaną udostępnione wersje beta obu produktów w językach angielskim, niemieckim i japońskim.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...