» załóż konto» przypomnij hasło

MasterLiquid ML240L V2 RGB - zapas chłodu dla mocnych procesorów

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Cooler Master | Data: 2020-11-02 15:52:13

A A A | Wejść na stronę 500 | Komentarzy 0

MasterLiquid ML240L V2 RGB - zapas chłodu dla mocnych procesorów

MasterLiquid ML240L V2 RGB to chłodzenie typu AiO, które ma szansę zamieszać na rynku. W cenie bardziej zaawansowanych konstrukcji powietrznych Cooler Master proponuje kompletny zestaw wodny. Jego udoskonalona konstrukcja ma cicho i skutecznie radzić sobie z topowymi procesorami.

MasterLiquid ML240L V2 RGB to zamknięty układ chłodzenia cieczą, który doczekał się sporej liczby zmian. Producent zdecydował się na nową, trzecią generację dwukomorowej pompy. Trójfazowy silnik ma być teraz cichszy i bardziej efektywny. Wzrosła też pojemność komory, co pozwoliło na zwiększenie objętości cieczy, a sam jej przepływ został usprawniony. Zmieniona obudowa pompki oraz krzywizna, długość i kształt łopatek mają skuteczniej zapobiegać utlenianiu, podnieść kulturę pracy i wydajność systemu.

Cooler Master zdecydował się także na zastosowanie nowych wentylatorów - SickleFlow 120 RGB. Mają one 120 mm średnicy i podświetlenie RGB LED. Producent deklaruje, że generują one nie więcej niż 27 dB(A), są w stanie wytrzymać do 160000 godzin ciągłej pracy (ok. 20 lat) i każdy z nich ma przepompowywać do 105 m sześciennych powietrza w ciągu godziny. Samo mocowanie wentylatorów także zostało poprawione, podobnie jak i ich iluminacja. Kolory mają być żywsze, a sposób rozchodzenia się światła efektywniejszy.

Dwustrefowe podświetlenie jest w pełni kompatybilne z systemami promowanymi przez producentów popularnych płyt głównych. Specyfikacja wymienia technologie takie jak: Aura Sync, RGB Fusion, Mystic Light i Polychrome Sync. Całości dopełnia wzmocniony system uszczelnień, który ma jeszcze lepiej zapobiegać ewentualnym wyciekom. Daje to nadzieję na długą i bezawaryjną pracę systemu AiO MasterLiquid ML240L V2 RGB.

Osiągi propozycji Cooler Master powinny wystarczyć by skutecznie ostudzić nawet high-endowe procesory Intela i AMD. Producent szacuje swój system na gotowy do rozproszenia do 200 W ciepła, co daje spory zapas nawet w odniesieniu do topowych jednostek obu producentów. Jednocześnie AiO nie poraża ceną. Producent życzy sobie około 339 złotych. System Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB może więc stanowić alternatywę dla drogich modeli powietrznych.

Zainteresowani zakupem chłodzenia AiO MasterLiquid ML240L V2 RGB nie muszą czekać - produkt Cooler Master jest już dostępny w polskich sklepach.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...