» załóż konto» przypomnij hasło

Limitowana edycja procesora Intel Core i7-8086K ósmej generacji dla graczy

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Intel | Data: 2018-06-11 12:11:30

A A A | Wejść na stronę 1122 | Komentarzy 0

Limitowana edycja procesora Intel Core i7-8086K ósmej generacji dla graczy

Firma Intel świętuje 40. rocznicę powstania pierwszego procesora 8086! Z tej okazji na rynek trafi limitowana edycja procesora Intel® Core™ i7-8086K ósmej generacji. Jubileuszowa jednostka zapewnia wysoką wydajność i częstotliwość pojedynczego rdzenia na poziomie 5 GHz w trybie turbo, która sprawdzi się zarówno w grach, jak i podczas wykonywania pracy czy obróbki materiałów graficznych oraz wideo.

Procesor Intel Core i7-8086K ósmej generacji powstał, aby upamiętnić wprowadzenie na rynek pierwszej jednostki opartej na architekturze x86 — mikroprocesora Intel 8086. Model ten trafił na rynek 8 czerwca 1978 r. jako pierwszy w historii procesor 16-bitowy oraz pierwsza jednostka zdolna do pracy w nowoczesnych komputerach osobistych.

Intel Core i7-8086K ósmej generacji
Nowy procesor Intel Core i7-8086K to przełomowy produkt pod wieloma względami. To pierwsza 6-rdzeniowa i 12-wątkowa jednostka wyposażona w zintegrowany układ graficzny firmy Intel umieszczony w gnieździe 1151, obsługującym zestawy instrukcji 64-bitowych.

To także pierwszy procesor w historii firmy Intel o częstotliwości taktowania pojedynczego rdzenia sięgającej 5 GHz w trybie turbo. Co więcej, procesor ten jest w pełni odblokowany, dzięki czemu użytkownicy mogą go podkręcać. Wyższe częstotliwości zegara zapewniają większą wydajność pojedynczego rdzenia, która doskonale sprawdzi się zarówno w obsłudze najbardziej wymagających gier — zapewniając stałą, wysoką liczbę klatek na sekundę — jak i podczas tworzenia materiałów graficznych czy wideo.

Poza wprowadzeniem architektury x86 procesor Intel Core i7-8086K upamiętnia także inny ważny moment w historii: 50. rocznicę powstania firmy Intel — wydarzenie, które zapoczątkowało stały rozwój branży technologicznej i nowatorskich rozwiązań.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum