» załóż konto» przypomnij hasło

Kamera inspekcyjna USB + smartfon

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2017-02-23 20:18:03

A A A | Wejść na stronę 1892 | Komentarzy 1

Kamera inspekcyjna USB + smartfon

Każdy, kto miał okazję majsterkować, reperować auto czy remontować dom wie, jak dużym ułatwieniem w takiej pracy jest możliwość wygodnego zajrzenia do wnętrza naprawianego sprzętu, pod osłonę silnika czy… pod szafę, pod którą wpadła śruba. Świetnie nadają się do tego nowoczesne kamery inspekcyjne, problem w tym, że takie urządzenia są zwykle drogie. W ofercie firmy Spy Shop pojawił się jednak produkt, dzięki któremu bez wydawania znacznych kwot możemy przekształcić smartfon w zestaw inspekcyjny – kamera USB EN-07. Jej obiektyw ma zaledwie 7 mm średnicy i zestaw diod doświetlających, dzięki czemu bez problemu możemy wykorzystać ją do sprawdzenia najciemniejszych zakamarków.

Zasada działania kamery USB EN-07 jest prosta – wystarczy podłączyć urządzenie do portu USB smartfona lub tabletu (kamera współpracuje z portami obsługującymi standard USB On-The-Go). Dzięki temu możemy wykorzystać ekran urządzenia przenośnego do prezentowania obrazu z kamery. Funkcja doświetlania (6 diod umieszczonych wokół obiektywu) pozwala na sprawną pracę również w ciemnych miejscach – co ważne, za sprawą płynnej regulacji mocy światła użytkownik może optymalnie dopasować doświetlenie do swoich potrzeb).

Obiektyw kamery jest niewielki – ma zaledwie 7 mm średnicy. Kamerę inspekcyjną USB EN-07 można kupić w trzech wersjach różniących się długością przewodu (2 m, 3,5 m lub 5 m). Sam przewód jest trwały i elastyczny, można go więc wygodnie skierować tam, gdzie potrzebna jest kamera, która pracuje w zakresie temperatur od -10 do +50°C .

„Kamera USB EN-07 to idealne rozwiązanie dla wszystkich majsterkowiczów, osób planujących prace budowlane i remont, mechaników, hydraulików itp., ale tak naprawdę urządzenie przyda się w każdej domowej skrzynce z narzędziami. Chyba każdemu zdarzył się problem z odnalezieniem zgubionej pod szafą śrubki, zlokalizowaniem wycieku z armatury czy ze sprawdzeniem wnętrza dowolnego urządzenia elektronicznego – do wszystkich tych celów kamera inspekcyjna USB nada się znakomicie” – wyjaśnia Krzysztof Rydlak, specjalista ds. bezpieczeństwa z sieci sklepów Spy Shop.

Urządzenie dostępne jest w sklepie internetowym SpyShop.pl oraz w sklepach stacjonarnych Spy Shop. Ceny zaczynają się od 259 zł (wersja z przewodem 2 m).
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~bojownik

  2017-02-27 23:56:21

  Ja trochę krytycznym okiem spojrzałem jak zobaczyłem cenę kupna bo mi żona w prezencie kupiła. Ale później z sąsiadem porównałem jakość, bo on miał taki sprzęcik zamawiany gdzieś z chińskich stron. I powiem tak, nawet się nie umywa do mojej ze spy shopu. Jakość jest dosłownie niebo a ziemia, obraz u mnie idealny u niego nawet szkiełko musi być plastikowe bo takie mętne. Nie wspomnę o tym, że z tydzień później musiał to wyrzucić. A ja mam z gwarancją.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...