» załóż konto» przypomnij hasło

IRIScan Mouse 2 - skaner pod ręką. Dosłownie.

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2018-07-09 11:36:57

A A A | Wejść na stronę 1034 | Komentarzy 0

IRIScan Mouse 2 - skaner pod ręką. Dosłownie.

Skanowanie dokumentów, fragmentów książek czy obrazów, chociaż bardzo przydatne, ma tę wadę iż na ogół nie mamy skanera przy sobie. Wprawdzie skanery przenośne istnieją, ale wielu użytkowników nie decyduje się na nie, ponieważ to oznacza kolejne urządzenie, które trzeba ze sobą nosić. A gdyby tak skaner znalazł się wewnątrz czegoś, co i tak nosimy?

Mobilność urządzeń stała się dla nas niezwykle ważna odkąd przesiedliśmy się, przynajmniej większość z nas, na laptopy. Odkąd przestaliśmy pracować wyłącznie przy biurku, systematycznie pojawia się problem drukowania i skanowania. Należąca do Canona marka IRIS od dawna tworzy urządzenia mające sprawić, że mobilne skanowanie będzie powszechnie i łatwo dostępne. Dla tych, którzy nie chcą nosić kolejnego urządzenia, przewidziano niezwykłe połączenie skanera oraz… myszy. IRIScan Mouse 2 to druga odsłona tego ciekawego pomysłu.

Skanowanie pod palcami

Mysz zabieramy ze sobą wszędzie, bo chociaż touchpady w laptopach istnieją, to wszyscy znamy ich precyzję działania względem tego, co oferuje mysz. Zintegrowanie skanera wewnątrz myszy jest więc śmiałym, ale rozsądnym posunięciem. Ten będący częścią IRIScan Mouse 2 może pochwalić się rozdzielczością 400 DPI i jest w stanie pracować z arkuszami do A4 włącznie. Zeskanowany obraz możemy zapisać w jednym z kilku formatów, w tym popularnych pdf czy doc.

Zmiennobarwna mysz

IRIScan Mouse 2 z zewnątrz jest nie do odróżnienia od niewielkich, biurowych myszy. Producent zadbał jednak o nieco lepszy niż standardowy sensor, dlatego za działanie odpowiada tu czujnik laserowy o rozdzielczości 1200 DPI. Wygląd myszy (myszoskanera? skaneromyszy?) można dopasować do upodobań kolorystycznych. Producent umożliwia bowiem wymianę nakładek stanowiących wierzchnią część urządzenia. Do wyboru są liczne kolory, od typowych po bardzo żywe i jasne. Co więcej, firma umożliwia zaprojektowanie własnej wersji nakładki, co pozwala niejako stworzyć “własną” mysz. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zyskać w ten sposób ciekawy business gift.

Oprogramowanie IRIScan

Mouse 2 posiada możliwość natychmiastowego uploadowania zeskanowanych treści do chmury (Evernote), co pozwala na swobodne przeglądanie zeskanowanych treści choćby z telefonu. Wbudowany OCR obsługuje 130 języków, w tym te uważane za trudne, jak wietnamski, węgierski czy polski. Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 260 zł.

Dane techniczne:

* Wymiary: 2,8 x 12 x 5,7 cm
* Masa: 110 gramów
* Sensor myszy: laserowy, o rozdzielczości 1200 DPI
* Sensor skanera: 300 DPI (ze standardowym oprogramowaniem) 400 DPI (z ulepszonym oprogramowaniem)
* Pobór mocy: 0,625 W
* Technologia skanowania: Slam Scan®

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...