» załóż konto» przypomnij hasło

Intel Solid-State Drive 320

Autor: Michał Androsz | Źródło: informacja pras. | Data: 2011-03-29 21:48:45

A A A | Wejść na stronę 4238 | Komentarzy 0

Intel Solid-State Drive 320

Firma Intel Corporation wprowadziła dziś na rynek serię niecierpliwie oczekiwanych dysków SSD trzeciej generacji: Intel® Solid-State Drive 320 (seria Intel® SSD 320). Stacje Intel SSD 320, oparte na 25-nanometrowej (nm) pamięci NAND flash, zastępują poprzedni wysokowydajny model Intel® X25-M SATA SSD. Zapewniając wyższą wydajność i unikatowe mechanizmy niezawodnościowe, nowe dyski Intel SSD 320 oferują modele o wyższej pojemności, a zarazem wykorzystują zalety 25-nanometrowego procesu technologicznego do obniżenia ceny nawet o 30 proc. w porównaniu z bieżącą generacją.

Dodaliśmy do dysków SSD nowe funkcje jakościowe i niezawodnościowe, które wykorzystują najnowszą technologię 25 nm, aby obniżyć koszty, jakie ponoszą nasi klienci — powiedział Pete Hazen, dyrektor ds. marketingu w Intel Non-Volatile Memory (NVM) Solutions Group. — Trzecia generacja intelowskich dysków SSD oferuje wyższy stopień bezpieczeństwa, ochronę przed skutkami utraty zasilania oraz innowacyjne funkcje redundancji danych, które reprezentują kolejny etap rozwoju technologii SSD. Czy chodzi o konsumentów lub korporacyjne działy IT szukające zamiennika dysku twardego, czy o przedsiębiorstwa, które chcą zastosować dyski SSD w swoich centrach danych, nowa seria Intel SSD 320 podtrzymuje reputację wysokiej jakości i niezawodności przez cały okres użytkowania”.

Intel SSD 320 to nowa generacja linii produktowej przeznaczonej do użytku w stacjonarnych i przenośnych komputerach PC. Jest skierowana do masowego konsumenta, korporacyjnych działów IT oraz entuzjastów komputerowych, którzy są zainteresowani znacznym wzrostem wydajności w porównaniu z konwencjonalnymi, mechanicznymi dyskami twardymi (HDD). Dysk SSD jest bardziej wytrzymały, zużywa mniej energii i ogranicza „wąskie gardło”, jakim jest dysk twardy, przyspieszając takie procesy, jak rozruch systemu oraz otwieranie plików i ulubionych aplikacji. W rzeczywistości wymiana dysku twardego na intelowską stację SSD może zapewnić jeden z największych wzrostów wydajności, przyspieszając reakcje systemu nawet o 66 procent1.

Dyski Intel SSD 320 są dostępne w wersjach o pojemności 40 gigabajtów (GB), 80 GB, 120 GB, 160 GB, a także w nowych wersjach o zwiększonej pojemności 300 GB i 600 GB. Wykorzystują interfejs SATA II, a zatem pozwalają na modernizację ponad miliarda komputerów PC z interfejsem SATA II zainstalowanych na całym świecie. Stacje nadal zapewniają wysoką wydajność losowego odczytu i zapisu, która w największym stopniu wpływa na codzienny komfort użytkowania komputera: modele o największej pojemności oferują do 39 500 operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) przy losowym odczycie oraz 23 000 IOPS przy losowym zapisie. Ponadto w porównaniu z dyskami drugiej generacji Intelowi udało się uzyskać ponad dwukrotnie wyższą szybkość zapisu sekwencyjnego — do 220 megabajtów na sekundę (MB/s), zarazem zachowując jedną z najwyższych przepustowości odczytu sekwencyjnego — do 270 MB/s. Znacznie zwiększa to możliwości pracy wielozadaniowej. Użytkownik może na przykład odtwarzać w tle muzykę lub pobierać wideo, a jednocześnie pracować nad dokumentem bez zauważalnego spowolnienia.

Intel, który ma już w ofercie jedne z najbardziej bezawaryjnych stacji SSD, podczas projektowania trzeciej generacji wyznaczył jeszcze wyższy standard niezawodności, wykorzystując własne oprogramowanie i kontroler, aby ponownie zademonstrować, że nie wszystkie stacje półprzewodnikowe są sobie równe. W nowych modelach Intel kreatywnie wykorzystuje zapasowe miejsce w celu zapewnienia dodatkowej redundancji, która chroni dane użytkownika, nawet w przypadku utraty zasilania. Każda stacja wykorzystuje też 128-bitowy algorytm Advanced Encryption Standard, aby chronić osobiste dane w przypadku kradzieży lub utraty komputera.

Dyski SSD nadal są jednym z najgorętszych trendów w technologii komputerowej — powiedział Bernard Luthi, wiceprezes ds. marketingu, zarządzania internetowego i obsługi klienta w firmie Newegg.com, jednym z czołowych detalistów internetowych. — Intel wciąż pozostaje czołową marką ze względu na zawsze wysoką wydajność i bardzo niski współczynnik zwrotów. Jesteśmy pewni, że konsumenci docenią nowe dyski o wyższej pojemności. To doskonały moment, aby konsumenci zmodernizowali swoje komputery, instalując w nich nowe, szybkie stacje SSD”.

Ceny dysków Intel SSD 320 w partiach po 1000 sztuk są następujące: 40 GB za 89 dol.; 80 GB za 159 dol.; 120 GB za 209 dol.; 160 GB za 289 dol.; 300 GB za 529 dol. i 600 GB za 1069 dol. Informacje o cenach dla konsumentów można uzyskać w sklepach detalicznych i internetowych. Wszystkie modele są objęte trzyletnią gwarancją Intela.

Poprzez ostatnio wprowadzone produkty rozszerzyliśmy naszą linię SSD i teraz oferujemy konsumentom oraz producentom komputerów więcej opcji — powiedział Tom Rampone, wiceprezes i dyrektor generalny Intel NVM Solutions Group. — Dyski Intel SSD 320 stanowią ważny etap w naszych planach produktowych, a w dalszej części roku będziemy nadal modernizować i odświeżać linię SSD, dodając opcje korporacyjne dla klientów biznesowych”.

Dodatkową korzyścią dla nabywców intelowskich stacji SSD jest Intel® SSD Toolbox z optymalizatorem Intel® SSD, bezpłatne oprogramowanie, które oferuje użytkownikom systemu Microsoft Windows* zaawansowany zbiór narzędzi administracyjnych, informacyjnych i diagnostycznych, które pomagają utrzymać pierwotną kondycję i wydajność stacji. Aby ułatwić sobie proces instalacji, wszyscy użytkownicy dysków Intel SSD mogą pobrać bezpłatne oprogramowanie Intel® Data Migration, które pomaga sklonować całą zawartość poprzedniej pamięci masowej (SSD lub HDD) na dowolną stację Intel SSD.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...