» załóż konto» przypomnij hasło

Intel Core i7-8550U "Coffee Lake" w nowym notebooku Acera | AKTUALIZACJA

Autor: Damian Rynkowski | Źródło: WCCftech | Data: 2017-08-10 13:13:31

A A A | Wejść na stronę 2570 | Komentarzy 0

Intel Core i7-8550U

Trochę się uspokoiło w sieci odnośnie desktopowych procesorów ósmej generacji Intel Core Coffee Lake. Nie oznacza to jednak, że do oficjalnej prezentacji 21 sierpnia zapominamy o sprawie. Tajwański youtuber ADBIG wrzucił film prezentujący notebook Acer Nitro 5, który rzekomo wyposażony został w mobilny układ Intel Core i7-8550U.

 

Specyfikacja nowego procesora mimo wszystko nadal pozostaje zagadką, jednak pewnych kwestii możemy się domyślać. Prawdopodobnie Intel zwiększy ilość rdzeni i wątków także w wersjach mobilnych. I tak, w porównaniu z Core i7-7660U, który oferuje dwa rdzenie i cztery wątki, w nowym Core i7-8550U zostaną umieszczone cztery rdzenie i osiem wątków. Wiąże się to także ze zwiększoną ilością pamięci trzeciego poziomu – 8 MB (Intel zawsze w procesorach z HT zwiększa ilość L3 cache). Domyślnie taktowany jest na 1.80 GHz, jednak zapewne wartość ta zwiększy się dzięki trybowi turbo. Ilość wydzielanego ciepła, to tak samo jak w przypadku poprzedników – 15 W. Przynajmniej wiemy, dlaczego taktowanie bazowe to 1.80 GHz – Intel jakoś musiał zmieścić się w takiej wartości TDP.

Przy okazji omawiania potencjalnej specyfikacji Core i7-8550U, można się także wstępnie domyślać parametrów pozostałych mobilnych układów Intela. Prawdopodobnie, nowe i5-U wyposażone będą w cztery rdzenie i cztery wątki oraz 6 MB pamięci L3. W przypadku Core i3-U ilość rdzeni i wątków raczej się nie zmienią (2C/4T).

Abstrahując od samych procesorów, spójrzcie przy okazji na pozostałą specyfikację Acera Nitro 5, która prezentuje się niezwykle ciekawie. 20 GB pamięci DDR4, układ grafiki (podobno) GeForce GTX 10-series a także cena poniżej 800 dolarów – wygląda to na naprawdę ciekawą maszynkę do gier. 

AKTUALIZACJA

W momencie pisania tego tekstu, w serwisie YouTube dostępny był film pod tym linkiem, jednak jest już on niedostępny - nie podano przyczyn usunięcia. Zdjęcia, które widzicie wyżej, jak i poniżej, pochodzą właśnie z tego filmu - tylko tyle i aż tyle się zachowało.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...