» załóż konto» przypomnij hasło

inkBOOK Calypso – czytnik e-książek teraz z obsługą Facebooka

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2020-09-23 14:47:52

A A A | Wejść na stronę 474 | Komentarzy 0

inkBOOK Calypso – czytnik e-książek teraz z obsługą Facebooka

Użytkownicy najnowszego czytnika e-książek firmy inkBOOK Europe – modelu inkBOOK Calypso – mogą już instalować na swoich urządzeniach aplikację serwisu Facebook. Dzięki niej podczas czytania ulubionych książek mogą oni wygodnie podzielić się ze znajomymi wrażeniami z lektury (lub cytatami z książek), a także komunikować się z nimi a pośrednictwem komunikatora Facebook Messenger.

Dla użytkowników inkBOOKa Calypso dostępna jest aplikacja Facebook Lite, która daje użytkownikom dostęp do najważniejszych usług i narzędzi serwisu. Pozwala ona m.in. przeglądać tablicę z postami swoich znajomych, obserwować ulubione fanpage, czytać posty i wrzucone na walla artykuły, reagować na udostępnienia innych użytkowników - lubiąc i komentując ich aktywność. Facebook Lite umożliwia również wyświetlanie i wysyłanie wiadomości w czytniku inkBOOK bez potrzeby instalowania dodatkowo aplikacji Messenger.

Aplikacja Facebook Lite świetnie sprawdzi się np. gdy zechcemy podzielić się ze swoimi znajomymi informacjami o czytanej właśnie książce lub cytatem z niej. „Facebook na czytniku e-książek może wydawać się dość nieoczywistą aplikacją – faktem jednak jest, że popularny serwis społecznościowy skupia bardzo zaangażowaną grupę czytelników, którzy chętnie dyskutują o książkach, polecają je sobie, recenzują i krytykuje. Najbardziej popularne polskie fanpage, na których kształtuje się kultura czytelnicza, to m.in Dobre Książki (365 tys. fanów) oraz Lubimyczytac.pl (323 tys. fanów). Do najbardziej popularnych grup dyskusyjnych wielbicieli czytania należą m.in. Książki, które warto przeczytać (75 tys.) Nie mam czasu, czytam książki (66 tys.) czy Wciągam książki (33,5 tys.)” – wyjaśnia Paweł Horbaczewski, prezes zarządu inkBOOK Europe.

inkBOOK – otwarty na aplikacje
Dodajmy, iż instalowanie dodatkowego oprogramowania na modelu Calypso możliwe jest dzięki temu, iż wykorzystuje on otwarty, bazujący na projekcie Android, system operacyjny. Listę kompatybilnych z nim aplikacji użytkownicy mogą przeglądać w dostępnej w menu głównym zakładce inkBOOK Apps.

Nowy inkBOOK Calypso trafił do sprzedaży w wakacje. To pierwszy w pełni polski czytnik książek elektronicznych wyświetlający bez reklam ebooki na ekranie z najnowszej generacji papieru elektronicznego E Ink. E-papier zastosowany w Calypso pozwala na wyświetlanie tekstu w takiej jakości, w jakiej widzimy druk w książce. Jednocześnie Calypso - w przeciwieństwie do smartphonów - nie emituje światła w oczy użytkownika nawet przy włączonym doświetleniu, przez co jest znacznie zdrowszą alternatywą dla lubiących długo czytać. Możliwość dowolnego powiększania tekstu eliminuje konieczność czytania w okularach, a dostęp do większości polskich serwisów i bibliotek takich jak m.in. Legimi, Empik Go, Nexto, czy Publio zapewnia nieprzebrane zasoby zarówno ebooków, jak i możliwość czytania e-prasy jeszcze zanim pojawi się w kioskach.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...