» załóż konto» przypomnij hasło

Firma ASUS zapowiada kartę graficzną Strix R9 285

Autor: Robert Grzyb | Źródło: informacja pras. | Data: 2014-09-04 13:36:43

A A A | Wejść na stronę 2020 | Komentarzy 0

Firma ASUS zapowiada kartę graficzną Strix R9 285

Seria kart graficznych ASUS Strix debiutowała wiosną tego roku, a już zdążyła zyskać spore uznanie wśród użytkowników. Dzisiaj do oferty firmy dołącza nowy model - Strix R9 285 - fabrycznie przetaktowany do 954MHz i wyposażony w 2GB pamięci GDDR5. Zastosowano w nim system chłodzenia DirectCU II i technologię wentylatorów 0dB. W efekcie otrzymujemy skuteczną eliminację ciepła, cichą pracę i wysokie osiągi podczas grania, a przy mniej wymagającej pracy praktycznie bezgłośnie warunki. Dzięki DisplayPort karta obsługuje rozdzielczość do 4K/UHD (ultra-high definition).

Cicha praca, o 3 proc. szybsze działanie i o 30 proc. niższa temperatura
Strix R9 285 wykorzystuje technologię wentylatorów 0dB, dzięki której udało się uzyskać praktycznie bezgłośne warunki pracy podczas korzystania z mniej wymagających aplikacji czy gier. Dopóki temperatura procesora graficznego nie przekracza pewnego pułapu, wentylator karty Strix R9 285 pozostaje wyłączony. Gdy temperatura wzrasta, przy intensywnym korzystaniu z komputera, wentylator włącza się i schładza kartę graficzną. W efekcie uzyskujemy o 30 proc. niższą temperaturę oraz 3-krotnie cichszą pracę, niż w przypadku kart referencyjnych.

Zwycięski duet – DIGI+ VRM z 8-fazowym zasilaniem Super Alloy Power
W nowym modelu karty wykorzystano moduł regulacji napięcia DIGI+ z ekskluzywnym 8-fazowym designem, który redukuje szum zasilania o 30 proc. i zwiększa wydajność energetyczną karty o 15 proc., w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Moduł ten wykazuje większą tolerancję na zmiany napięcia, poprawia stabilność oraz potencjał przetaktowywania.

Monitorowanie i kontrola w czasie rzeczywistym dzięki GPU Tweak
W karcie Strix R9 285 nie mogło zabraknąć aplikacji ASUS GPU Tweak. Umożliwia ona kontrolę nad prędkością i napięciem procesora graficznego oraz taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Ułatwia przetaktowywanie i pozwala użytkownikom na maksymalne wykorzystanie możliwości karty.
GPU Tweak posiada narzędzie do strumieniowania rozgrywki i udostępniania aktywności z ekranu przez Internet. Okienko strumieniowania może zostać opatrzone nazwą, zdjęciami i obrazem z kamery.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Karta Strix R9 285 dostępna będzie w Polsce od 2 września 2014 roku.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 1059 zł brutto
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...