» załóż konto» przypomnij hasło

Energooszczędne GPU S3 Graphics wybrane przez Fujitsu

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 2303 | Komentarzy 0

Energooszczędne GPU S3 Graphics wybrane przez FujitsuS3 Graphics zapowiedziała rynkowy debiut produktów marki Fujitsu, wyposażonych w procesory graficzne S3 Graphics Chrome 430 ULP (Ultra Low Power). Użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszych mediów HD dostępnych w Internecie i na płytach, a także z gier wymagających DirectX™ 10.1, jak również ulepszeń stosowanych w grafice biznesowej, korzystających z połączonych sił S3 Graphics i technologii procesorowej Intel® Centrino® 2. Grafika Chrome 430 ULP oparta jest na architekturze programowanych procesorów strumieni i silniku ChromotionHD™, który ożywia grafikę 3D, oferując kinową jakość obrazu Hi-Def™.
Fujitsu jest ekspertem w dziedzinie cienkich i lekkich komputerów przenośnych. Modele LifeBook® S6520, LifeBook® S6420 i FMV-BIBLO MG/B80N to pierwsze i najlżejsze notebooki (1,7kg) z oddzielnym procesorem graficznym. Chrome 430 ULP oparty na najbardziej energooszczędnej architekturze GPU na rynku wyróżnia się niższym poborem energii niż chipsety ze zintegrowaną grafiką (IGP). Umożliwia to elastyczność i wcześniej nieosiągalną oszczędność energii, przy doskonałej równowadze pomiędzy pobieraną mocą a wydajnością.

“Cienkie i lekkie urządzenia to kierunek rozwoju rynku notebooków PC, w miarę jak mobilność staje się coraz ważniejszym aspektem naszego życia,” powiedział Akira Nagahara, dyrektor generalny Fujitsu Limited. "Nasze najnowsze modele MG wyposażyliśmy w energooszczędne GPU Chrome 430 ULP, ponieważ oferują najlepszy stosunek wydajności do wielkości i wagi spośród wszystkich mobilnych procesorów graficznych na rynku. Wynikiem współpracy Fujitsu i S3 jest wyjątkowo lekki produkt, dorównujący wydajnością większym notebookom i oferujący użytkownikom wyższą wydajność we współczesnych wizualnie bogatych aplikacjach.”

“LifeBook S6520, oprócz charakterystycznych dla Fujitsu atrybutów, takich jak niewielka grubość, mała waga i elegancki styl, oferuje rozwiązania graficzne S3 Graphics, które wyróżniają się dynamicznymi i podwyższonymi możliwościami wyświetlania przy jednoczesnej optymalizacji wydajności energetycznej. Współpraca z S3 Graphics oraz nasza zdolność do dostarczania doskonałych wrażeń wizualnych, mobilności i energooszczędnych rozwiązań pozwala Fujitsu zmieniać zwykłe doświadczenia z komputerem w przyjemne i atrakcyjne propozycje spędzania czasu,” powiedział Lim Teck Sin, dyrektor marketingu produktów w Fujitsu PC w regionie Azji i Pacyfiku.

"S3 Graphics z dumą kontynuuje partnerstwo z Fujitsu, dzięki któremu na rynek trafiają kolejne modele cienkich i lekkich notebooków wyposażonych w najbardziej energooszczędne procesory graficzne na rynku,” powiedział Ken Weng, dyrektor generalny S3 Graphics. “Jako lider w dziedzinie innowacyjnych, energooszczędnych GPU, S3 Graphics po raz kolejny redefiniuje i tworzy od nowa segment mininoteboków i notebooków PC z grafiką DX10.1 i wideo HD. Obserwujemy fundamentalną zmianę – grafika średniej klasy zaczyna trafiać do coraz mniejszych notebooków, a w tej dziedzinie doskonale sprawdzają się nasze rozwiązania oparte na doskonałych parametrach wydajności do zużywanej mocy.”

S3 Graphics Chrome 430 ULP wyróżnia się następującymi właściwościami:

* Technologia oszczędzania baterii unikatowa dla S3 Graphics, dzięki której użytkownik otrzymuje wydajność graficzną komputerów średniej klasy przy poborze energii niższym niż w przypadku procesorów graficznych zintegrowanych z chipsetem (IGP).

* Nowy silnik graficzny Microsoft® DirectX® 10.1, oferujący wydajność nawet o 50% wyższą niż poprzednia generacja procesów GPU klasy ULP.

• Kinowe wrażenia za pośrednictwem energooszczędnego GPU ze zintegrowanąobsługą audio i wideo, w tym silnikiem wideo ChromotionHD™ 2.0, przygotowanym specjalnie do obsługi treści HD

* Energooszczędna architektura PowerWise™ wykorzystująca opatentowane algorytmy i metody projektowania agresywnych sposobów oszczędzania energii na poziomie sprzętowym i programowym.

Dostępność
Najnowsze notebooki Fujitsu z grafiką S3 Graphics ULP będą dostępne na całym świecie:
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...