» załóż konto» przypomnij hasło

EMC ogłasza dostępność nowego oprogramowania Retrospect 8.1 dla komputerów Mac

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 5023 | Komentarzy 0

EMC ogłasza dostępność nowego oprogramowania Retrospect 8.1 dla komputerów MacEMC Corporation, światowy lider rozwiązań w dziedzinie infrastruktury informacyjnej, ogłosił dostępność oprogramowania do archiwizacji i odzyskiwania danych EMC Retrospect 8.1 dla platformy Mac. Wersja 8.1 oferuje zwiększoną wydajność działania na komputerach Mac z procesorami Intel oraz nową wersję interfejsu użytkownika, wprowadzonego w wersji 8.0. Oprogramowanie może działać na starszych komputach PowerMac oferując pomoc w archiwizacji danych organizacjom oraz pojedynczym użytkownikom.

„Możliwość współpracy z komputerami PowerMac była krytycznym czynnikiem umożliwiającym małym i średnim przedsiębiorstwom korzystanie z najlepszych opcji archiwizacji i odzyskiwania danych.” - powiedział Peter Wharton, wiceprezes działu marketingu EMC Consumer and Small Business Products Division.

“Wiele firm korzystających z oprogramowania Retrospect, jak również te, które wykorzystują oprogramowanie Time Machine lub potrzebują scentralizować archiwa danych, mogą wykorzystywać w charakterze serwerów archiwizacyjnych jedynie komputery z układami PowerPC. EMC Retrospect 8.1 jest odpowiedzią na potrzeby takich użytkowników.”

EMC Retrospect 8.1 charakteryzuje się zwiększoną wydajnością w stosunku do wersji 8.0 w kilku kluczowych obszarach, jak archiwizacja, weryfikacja i odzyskiwanie danych. Użytkownicy komputerów Mac z procesorami Intela i oprogramowania Retrospect 8.1 mogą oczekiwać średnio 10 do 15 procentowego przyśpieszenia działania w stosunku do wersji 8.0 i 30 do 35 procentowego przyspieszenia w stosunku do wersji 6.1. Wydajność w systemach PowerPC różni się w zależności od mocy i prędkości procesora. Komputery z kilkoma procesorami G5 z najnowszym oprogramowaniem działają od 10 do 15 procent szybciej w stosunku do wersji 6.1.

Ulepszony interfejs użytkownika, wprowadzony w EMC Retrospect 8.0, dostępny jest w wersji 8.1 wraz z kilkoma nowymi zmianami usprawniającymi działanie.


„Aktualizując interfejs użytkownika, po ponad 10 latach, popularnego i szeroko używanego oprogramowania jakim jest Retrospect, braliśmy pod uwagę, że po zapoznaniu się użytkowników z nowym interfejsem wprowadzimy pewne korekty.” -powiedział Eric Ullman, dyrektor zarządzania produktem Retrospect. “Wersja 8.1 jest wynikiem analizy sugestii naszych użytkowników. W najnowszym wydaniu wprowadziliśmy szereg poprawek interfejsu, łącznie z aktualizacją ikon, poprawą przepływu i usprawnieniem reakcji na działanie użytkowników w taki sposób, by zadowolić zarówno wcześniejszych, jak i nowych klientów.”

 

Firma Tech Superpowers, Inc., świadcząca usługi konsultacyjne i będąca resellerem oprogramowania Retrospect, której biura znajdują się w Bostonie i Londynie, wykorzystuje oprogramowanie EMC Retrospect 8.1.

„Nowa architektura i interfejs pozwala nam monitorować wiele procesów archiwizacji jednocześnie, zaś tworzenie skryptów zajmuje dwa razy mniej czasu.” - powiedział Michael Oh, prezes Tech Superpowers, Inc. „Dla profesjonalnej firmy, jak nasza, która zarządza 20 różnymi środowiskami archiwizacji, zmiany wnoszą bardzo wiele.”


EMC Retrospect 8.1 obecnie dostępne jest w jedynie w języku angielskim, wersje w innych językach dostępne będą do końca roku.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...